ONNO USTA

Amerikan SUV’u Almak İstiyorum Bana Ne Önerirsiniz?

20.05.2015 Çarşamba
AMERİKAN SUV’U ALMAK İSTİYORUM BANA NE ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Amerikan SUV'larına meraklı olduğum için V8 silindirli 5.0 lt üstü bir araç almak istiyorum. Bütçem dahilinde 1998 model veya , almak istediğim araçlar arasında bulunuyor. Ancak bu araçların çoğunda LPG sistemi var ve kilometreleri de 150.000–300.000 km aralığında bulunuyor. Sizce bu iki modelin kronik sorunları var mı? LPG dönüşümü uygulanan motorlarda bir sorun olur mu? Sizce böyle bir araç aldığımda nasıl sorunlarla karşılaşabilirim?
Oğuz Kaboğlu

Sayın Oğuz Kaboğlu,
Satın almayı düşündüğünüz 1998 yılı üretimi olan bir aracı kontrol etmeden çıkartacağı sorunları önceden tahmin etmek zor. Bu bir de Amerikan SUV'u ise daha imkansız olacak. Bu konuda belirlediğiniz aracı, konusunda uzman bir servise götürüp tepeden tırnağa kontrol ettirmeniz gerekir. Araçta bir LPG dönüşümü varsa supap, segman gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Bu parçalarda oluşacak aşınmalar ise size ciddi faturalar çıkmasına neden olacaktır. Aracın LPG sistemini kontrol ettirmenizde yarar var.

kalan karakter 1000

rhk42 rhk42

5000 cc lik motor sahip suv almayı düşünüyorsan arkanda benzin tankı taşıman gerekecek bu tüketime ancak bu şekilde yetişebilirsiniz
bence 3200 cc dizel çift kabinli amorak ranger tipi pickup almak tüketim yönünden daha hesaplı olacağını düşünüyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.03.2016 13:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN