ONNO USTA

Volkswagen Polo Classic İlk Marşta Neden Zor Çalışıyor?

22.05.2015 Cuma
VOLKSWAGEN POLO CLASSİC İLK MARŞTA NEDEN ZOR ÇALIŞIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li 1999 model Polo Classic sahibiyim. Şu anda 195.000 km'de olan aracımda geç çalışma sorunu var. Aracım çalıştırmak için kontak anahtarını 8-9 defa çevirdikten sonra ancak çalışıyor. Sonra hafif gaz verdiğimde ise aracın içerisine benzin kokusu geliyor. Sizce bu sorunun kaynağı nedir ve bu konuda neler önerirsiniz?
Murat Çakır

Sayın Murat Çakır,
İlk olarak sorunun benzinde mi yoksa LPG'de mi oluştuğunu tespit etmek gerekiyor. Her iki sisteminde ortak kullandığı sensörler kontrol edilmeli. Bunun içinde aracı uzun süre hep benzinli kullanmak gerekiyor. Ardından sorun devam ediyorsa VW servisi tarafından aracın silindir kompresyon basınçlarının ölçülmesi şart. Daha sonra motora cihaz bağlanarak arıza kodu alınmalı. Eğer motor benzinle çalışırken bir sorun olmazsa ve problem LPG'de ise bu sefer aracı LPG sistemine götürüp orada kontrol etmeniz gerekir. Bu arada LPG'li motorlarda platinium özelliklerde buji kullanması gerekiyor.

kalan karakter 1000

seçkin oto elektrik bolu seçkin oto elektrik bolu

polo clasıcte bir distrübütör arızası çıkar ikinci hususta direksiyonun altında sigorta tablası yanında 167 numaralı röle bozuk cıkar bir ihtimalde kontak termiği distrübütöre akım oradan gidiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 14:20
sss sss

sabah ilk çalışmada araç çalışmıyorsa lpg sistemini iptal edip bir iki gün deneyin sabahları çalışmalar düzelirse lpg sistemini tekrara açtığınızda çalışmama sorunu yine aynı şekilde olursa araç lpg regülatöründe sorun olabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.05.2015 12:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN