ONNO USTA

Renault 9’un Performansı Neden Azaldı?

10.06.2015 Çarşamba
RENAULT 9’UN PERFORMANSI NEDEN AZALDI?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 1992 model Broadway'in motoru rektifiye edildi. Motor yenileştirme işleminden sonra LPG'nin beyni de yenisiyle değiştirildi. Ardından aracım LPG ile çalışırken karbüratörün ikinci boğazı devreye girdiğinde motor verimi azalmaya başladı ama daha sonra toparlanıyor. Bu sorunu birçok LPG ustasına danıştım ama sorunu çözen çıkmadı. Aracımdaki LPG sistemi, karbüratör delinerek yapılmış ve mikser de yok. Sizce performansı etkileyen bu sorunu nasıl gideririz?
Kerem Özpınar
Sayın Kerem Özpınar,
Tek noktadan püskürtmeli LPG montajlarında maalesef çeşitli sorunlar olabiliyor. Özellikle LPG enjektörü varsa ve karbüratör de çift boğazlıysa LPG'nin motora giren havayla yeterli olarak karışamaması sonucu silindirlerdeki yanma verimi düşüyor. Bazı sistemler, karbüratöre giren havayı kısıtlayıcı donanımlarla bu sorunu çözüyor ama bu seferde motor yüksek devirlere çıkamıyor. Tek boğazlı karbüratörlerde LPG uygulamasındaki sorunlar ise diğerine göre daha düşüktür. Yakıt tüketimi sorunu, zengin karışım tercih edildiği için şehir içinde artıyor. Sonuç olarak karbüratör ve LPG sistemini yeniden kapsamlı bir kontrolden geçirin.

kalan karakter 1000

Mehmet ali Mehmet ali

Ustam reno 9 broadway 1998 model aracimin ısıtma sisteminde sorun var. Kalorifer petekleri ve boruları temizlettim. Termostatini kışlık taktirdim fakat ne yaptıysak olmadı goturmedigim usta kalmadı bi turlu çözemedikleri.bi yardımcı olursan sevinirim şimdiden çok TSK iyi calismalar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.12.2015 10:32
abc abc

broadway mükemmel bir arazi aracı

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 28.11.2015 05:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN