ONNO USTA

Opel Astra’da Bilgisayar Aracımı Neden Tanımadı?

26.06.2015 Cuma
OPEL ASTRA’DA BİLGİSAYAR ARACIMI NEDEN TANIMADI?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

İkinci el olarak 30.000 km'de, 2011 model Opel Astra satın aldım. Aracı aldığımda bilgisayarda kontrol ettirme fırsatım yoktu. Ancak aradan belli bir zaman geçtikten sonra motoru bilgisayarda kontrol ettirmek için cihaza bağladık ama bilgisayar aracı tanımadı. Bu sorun iki farklı yerde tekrarladı ve sizce neden kontrol bilgisayarı aracımı neden tanımadı? Bir diğer sorum ise özellikle kış aylarında aracımın ön konsolu yani kilometre saatinin içerisinden 7 saniye süren ve kapı gıcırtısını andıran sesler çıkıyor. Sadece ilk çalıştırmada çıkan bu sesler hakkında neler önerirsiniz?

Serkan Karakuş

Sayın Serkan Karakuş,

Aracı kontrol ettirirken özel servise mi götürdünüz yoksa yetkili servise mi gittiniz? Eğer özel servise gittiyseniz test aleti güncel olmayabilir. Bir diğer olasılık ise OBDII test soket kablo bağlantılarında kopuk veya temassızlık sorunu olabilir. Sonuç olarak aracı Opel yetkili servisine götürerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bu kontrollerde torpidonun altından gelen ses konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN