ONNO USTA

Renault Megane’da Motor Devri Neden Kesiliyor?

09.07.2015 Perşembe
RENAULT MEGANE’DA MOTOR DEVRİ NEDEN KESİLİYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum LPG'li 1999 model Renault Megane Coupe, maksimum gücünü 6000 d/d'de üretirken 7200 d/d'de ise işletim sistemi elektronik olarak devir kesiliyor. Ancak benim aracımda ise 6000 d/d'de elektronik olarak devir kesiliyor. Bu da motor performansına yansıyor ve aracımla maksimum hıza ulaşamıyorum. Sizce bu sorunun kaynağı nedir? Giderilmesi için neler önerirsiniz?

Yusuf Karaarslan

Sayın Yusuf Karaarslan,

Renault Megane'da görev yapan krank mili ve eksantrik mili konum sensörlerinde sorun olabilir. Bu parçaların mesafe ayarlarında oluşan sorunlar nedeniyle motor devri erken kesilir. Ayrıca araçta bulunan LPG sisteminin montajı sırasında yapılan hatalar varsa bu da benzer sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle aracın LPG sisteminin beynini devre dışı bırakarak test etmekte fayda var. Aksi halde araçtaki bu sorunu çözmek için çeşitli kontrollerin yapılması gerekiyor. Bu konrolleri yapmadan buradan başka bir yorum yapmam oldukça zor.

kalan karakter 1000

seçkin oto elektrik bolu seçkin oto elektrik bolu

krank sensörü 1. neden renolarda kronik cihazda arıza vermez 2. husus gaz pedal potansiyometresi gaz kelebeginin üzerinde 6000 devirde kesiklik sebebi genelde bunlar cıkabilir yinede onno ustamızın dediği gibi lpg kontrolünede bakılması gerek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 14:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN