ONNO USTA

Mercedes C Serisi’nin Sinyalleri Neden Düzensiz Çalışıyor?

05.08.2015 Çarşamba
MERCEDES C SERİSİ’NİN SİNYALLERİ NEDEN DÜZENSİZ ÇALIŞIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 1997 model Mercedes C Serisi'nin sağ ile sol sinyalleri, dörtlü flaşörleri ve nadiren de olsa silecekleri düzensiz çalışıyor. Mesela sol sinyali açtığımda önce duruyor, sonra tekrar çalışıyor. Sinyalin kesilmesi sırasında ise röleden cızırtı sesi geliyor. Bu sorunu çözmek için çoklu fonksiyon rölesini değiştirttim ama bir yararı olmadı. Sizce bu sorunun kaynağı nedir?

Sertaç Kalbur

Sayın Sertaç Kalbur,

1997 model Mercedes C Serisi'nin sinyal, dörtlü flaşör ve sileceklerinin düzensiz olarak çalışması sorununa role değiştiyse ana neden, röleye akımın gelişi kesintiye uğruyordur. Sorun tahminimce sigorta, sigorta kutu ünitesi, elektrik kablo tesisatından kaynaklanıyordur. Özellikle elektrik sisteminde kısa devre, kopma veya nem varsa benzer sorunlara neden olacaktır.

kalan karakter 1000

seçkin oto elektrik bolu seçkin oto elektrik bolu

sol önde sigorta tablası nın yanıda silgilerle sinyallerin ortak oldugu büyük röle gurubu var onun içini açtır lehim atıgı var arıza orada

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 14:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN