ONNO USTA

Nissan Almera’nın Motoru Neden Isındıktan Sonra Yeniden Çalıştırırken Zorlanıyor?

10.08.2015 Pazartesi
NİSSAN ALMERA’NIN MOTORU NEDEN ISINDIKTAN SONRA YENİDEN ÇALIŞTIRIRKEN ZORLANIYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li Nissan Almera 1.5 sahibiyim. Aracımla belli bir yol gidip durduktan sonra yeniden çalıştırmak istediğimde motor zor çalışıyor. Sizce bu sorunun kaynağı nedir? Bu konuda ne önerirsiniz?

Serdar Kuran

Sayın Serdar Kuran,

LPG'li Nissan Almera 1.5 ile belli bir yol kat ettikten sonra stop edip ne kadar süre bekliyorsunuz. Bu bekleme süresi önemlidir. Çünkü çok kısa süre sonra geç çalışıyorsa sorun, LPG sisteminin işletim özellikleriyle ilgilidir. Motor sıcakken stop edildiği zaman sistemde bulunan yüksek ısıdaki gaz, buharlaştığı için beynin çalışması düzensizleşiyor. Bunun dışında LPG markası da bazen bu tarz sorunları etkileyebiliyor. Birde bujileriniz platinium yani LPG ile uyumlu olması gerekiyor. Diğer tarafta uzun bir bekleme süresinden sonra motor çalışmakta zorlanıyorsa normal çalışma ısısı azalmış olduğu benzin sisteminde bir sorun olabilir. Aracınızın bujilerinin incelenmesi, ardından LPG ısı ve karışım ayarının da kontrol edilmesi gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN