ONNO USTA

Dizel Motorlu Ford Fiesta Neden Rölantide Çok Titriyor?

02.09.2015 Çarşamba
DİZEL MOTORLU FORD FİESTA NEDEN RÖLANTİDE ÇOK TİTRİYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Ford Fiesta 1.4 TDCi sahibiyim ve 2003 model olan aracımın kilometresi ise 180.000 km'de. Aracımın motoru 2.000 km önce rektifiye edildi ve rölantide meydana çıkan tekleme sorunu hala devam ediyor. Özellikle motor, 1500 d/d'ye kadar çalışırken çok fazla titreşim yapıyor. Bu sorunu danıştığım ustanın biri problemin elektrik sisteminden kaynaklanabileceğini belirtti. Aracı bilgisayara bağladığımızda ikinci ve üçüncü silindirin enjektörlerinde de sorun çıkıyor. Ama enjektörleri iki kez kontrol ettirdik ve enjektörler sağlamdı. Sizce aracımdaki sorun ne olabilir?

Cemil Tunalı

Sayın Cemil Tunalı,

Ford Fiesta 1.4 TDCi'ın rölantide teklemesi elektronik veya mekanik sorunlardan kaynaklı olabilir. Yaptırdığınız kontrollerde sadece ikinci ve üçüncü silindirlerin çalışmasında sorun çıkıyorsa ve enjektörlerde sağlamsa, motorun elektronik işletim sistem beyni veya kablo tesisatı kontrol edilmelidir. Ancak aracınızın işletim sistemi ve enjektörleri Siemens'in piezo enjektörlerin kontrolünde bazı sorunlar çıkabiliyor. Bosch'un enjektör sistemler bu konuda daha yaygın olduğu için avantajlı durumda. Sonuç olarak bu konuda uzman bir yetkili servise giderek yeniden aracı kontrol ettirin. Gerekiyorsa başta enjektörler olmak üzere yakıt sistemi parçalarını yeniletin.

kalan karakter 1000

ÖZEN ÖZEN

KOLAY GELSİN BENİM ARACIM DA 2003 1.4 TDCI FİESTA ARAC ORJİNAL KM Sİ 280 BİN DE FAKAT 40.000 KM ÖNCE YENİ MOTOR YAPILMIŞ.BENİM SORUM İSE ŞU ARACIM İLK ÇALIŞMADA 20-30 SANİYE KADAR HAFİF TEKLEYEREK ÇALIŞIYOR SANKİ PİSTONLARIN BİRİ ÇALIŞMIYOR GİBİ DAHA SONRA BİR KAÇ ARA GAZDAN SONRA DÜZELİYO BUNUN HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.SORUN NE OLABİLİR MOTORDA YAĞ YAKMA FALAN YOK

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 18.12.2015 15:40
Cimilli İboo Cimilli İboo

bujileri temizlet kardeş...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.09.2015 12:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN