ONNO USTA

Chevrolet Lacetti’nin Motoru Sıcakken Neden Stop Ediyor?

23.11.2015 Pazartesi
CHEVROLET LACETTİ’NİN MOTORU SICAKKEN NEDEN STOP EDİYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2005 model Chevrolet Lacetti 1.4'e 1000 km önce LPG taktırdım. Şu anda 130.000 km'de olan aracımın motoru soğukken ilk marşta zor çalışmaya başladı. Motor ısındıktan sonra durdurup tekrar çalıştırmak için de bir kaç kez marş yapmak zorunda kalıyorum. Bazen rölanti devri düşüyor ve ardından motor titremeye başlıyor ama sonra düzeliyor. Ancak sarsıntı uzun sürerse motoru stop edip tekrar çalıştırıyorum ve bu sefer hiçbir sorun olmuyor. Motordaki bu sorunu çözmek için aracımı farklı ustalara götürdüm ama bir çözüm bulamadılar. Bu konuda neler önerirsiniz?

Hüseyin Eymen Avcı

Sayın Hüseyin Eymen Avcı,

Motora yapılan LPG sistemi montajının ardından motor ilk marşta geç çalışıyorsa, LPG karışım ayarlarında düzensizlik vardır. Bu sorunu çözmek için aracınızı LPG montajını yapan yetkili servise götürerek sistem ayarlarını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Ayrıca LPG'li motorlar için platin yani LPG'ye uyumlu buji kullanmanız gerekiyor. Bu bujiler NGK markasında da var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN