ONNO USTA

Renault Megane’daki Stop Etme Sorununu Nasıl Gideririz?

25.11.2015 Çarşamba
RENAULT MEGANE’DAKİ STOP ETME SORUNUNU NASIL GİDERİRİZ?

Onno Usta, sorularınızı cevaplamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2004 model Renault Megane II'nin motoru, sente atladığı için rektifiye edildi. Ardından saat gibi çalışan motorda yaklaşık 1 haftadır hararet göstergesi düşüyor. Ben debriyaja bastığımda motor devri, 1800 d/d civarında oluyor ve 3 saniye kadar kendi kendine gaza basan motor, daha sonra stop ediyor. LPG'li olan aracımda bu sorun ortaya çıktıktan sonra hep benzinli olarak kullanmaya başladım. Aracımda arıza kodu da çıkmıyor. Motorun rektifiye edilmesinden 5-6 ay sonra ortaya çıkan bu sorun hakkında neler önerirsiniz?

Faruk Çalış

Sayın Faruk Çalış,

Aracınızda ortaya çıkan sorunun kökeni rektifiye ile ilgili değildir. Sanırım LPG uygulamasında motorun elektrik ve elektronik donanımında hatalı bağlantı veya sorun vardır. Bu sorunların tespitini ise yapmak için ise test cihazında arıza kodu alınmalı. Ancak araçta arıza kodu çıkmadığına göre bu sefer test cihazı araca bağlı olarak test etmek gerekiyor. Alınacak canlı değerlerle bir sonuca varmak gerekiyor. Bu sırada da tedbir olarak LPG'nin beynini sökmekte yarar var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN