ONNO USTA

VW Scirocco’da Çıkan Siyah Duman Bir Arızanın Habercisi mi?

30.11.2015 Pazartesi
VW SCİROCCO’DA ÇIKAN SİYAH DUMAN BİR ARIZANIN HABERCİSİ Mİ?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Manuel şanzımanlı 2012 model VW Scirocco 1.4 TSI sahibiyim. Aracım 53.000 km'de ve önceleri beyaz duman çıkıyordu ama şu an aracımın egzozundan siyah duman çıkıyor. Bu siyah duman acaba bir arızanın habercisi mi? Yoksa soğuk havalardan mı kaynaklanıyor? Aracım 25.000 km'de iken yakıt pompasında kaçak olduğu için orijinal parçayla değiştirilmişti ve acana bu sorun yeniden ortaya çıkmış olabilir mi?

Ümithan Akhan

Sayın Ümithan Akhan,

Beyaz duman aslında yoğun su buharıdır ve ve çoğu zaman da her araç için normaldir. Ancak egzozdan çıkan siyah duman ise zengin yakıt karışımının bir sonucudur ve motorda bir sorunun da habercisidir. Zaten egzozdan siyah duman çıktığı zaman yakıt tüketiminde artma oluşur. Siyah duman ise motor ısınıncaya kadar mı çıkıyor? yoksa devamlığı mı var. Konumuzla alakası yok ama özellikle endüstriyel dizel motorlarda ilk marş anında veya araç yükteyken bir miktar siyah duman çıkar ve bu da bakım zamanının geldiğinin gösterir. Sonuç olarak aracınızdaki sorunu çözmek için yetkili servise müracaat etmelisiniz.

kalan karakter 1000

PSA PSA

Hahahaa vw kalitesi PATATOVAGEN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.12.2015 11:19
mert mert

Yok hocam yok. hiç olur mu? Siyah duman da neymiş? Motordan alev bile çıksa kötüye yorma sen. Servise falan da gitme sakın. Yazık olur sana.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2015 21:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN