ONNO USTA

Peugeot Partner Neden Sabahları Zor Çalışıyor?

01.12.2015 Salı
PEUGEOT PARTNER NEDEN SABAHLARI ZOR ÇALIŞIYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2007 model Peugeot Partner 1.9 dizelde uzun bir süre düşük kaliteli mazot kullandım. Ardından yaklaşık 3 aydır aracım sabahları ilk marşta çalışmıyor. Bazen marşa basmaktan akü bitiyor. Bu sorunu çözmek için aracımı özel servise götürdüm ve orada mazot otomatiği ile kızdırma bujileri değiştirildi. Ardından yakıt kaçağını önlemek için çek valf takıldılar. Supaplar değiştirildi, motorda rektifiye yapıldı. Yakıt pompası, marş motoru, revize edildi, filtrelerle birlikte motor yağı ve akü de yenisiyle değiştirildi. Motorda değişen çok sayıda parçaya rağmen sorun çözülmedi. Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir.

Server Okumuş

Sayın Server Okumuş,

Motorda gerekli her türlü işlem yapılmış ancak rektifiyede piston yükseklik ayarları yapıldı mı? Silindir kapak conta kalınlığı yeni piston yüksekliklerine göre doğru mu? Mazot pompa avans ayarı doğru yapıldı mı? Hava filtresinden eter sıkmanız halinde motor hemen çalışıyorsa piston yükseklik ayarı yanlış olduğu için sıkıştırma basıncı yeterli değildir. Bu konuda aracı bir yetkili servise götürmenizi öneriyorum ve orada gerekli kontrollerin yapılması gerekiyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN