ONNO USTA

Honda Civic’te Oluşan Titreşimlerin Nedeni Nedir?

03.12.2015 Perşembe
HONDA CİVİC’TE OLUŞAN TİTREŞİMLERİN NEDENİ NEDİR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

İkinci elde 160.000 km'de olan 1997 model Honda Civic 1,4 satın aldım ve aracıma hiç LPG takılmamış. Ardından aracımla uzun yola çıktım ve 110 km/s'nin üstündeki hızlarda aracımda çok fazla titreme var. Sizce bu kadar titremenin nedeni nedir ve bu konuda neler önerirsiniz?

Sedat Ballı

Sayın Sedat Ballı,

İkinci el aracı satın alırken yetkili servis tarafından ekspertiz yaptırdınız mı? Aracın her tarafı titriyor ifadenizden yola çıkarak ilk akla gelen tekerleklerde jant eğriliği, lastiklerde tel kopması veya yıpranması olabilir. Bunlara ek olarak akslarda yıpranma veya rot ile balans ayarlarının bozuk olması olabilir. Ayrıca motorda aşınma varsa yine benzer sonuçlar ortaya çıkacaktır. Sonuç sorunun tespit edilebilinmesi için aracınızı yetkili servise götürerek cihaz kontrol ettirip yol testi yaptırmanız gerekiyor.

kalan karakter 1000

PSA PSA

Bikere civicle 210 vurmuştum(2011) beyaz maalesef 10 gösterge yandı ve balans bozuldu japonlara ve korelilere fazla güvenmeyin avrupa araba iyidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 06.12.2015 11:18
tuncay kızıldağ tuncay kızıldağ

kardeş ben de başka markada aynı sorunu yaşadim. bu sorun iç aks kafalarında yaşanmakta, dış aks kafası olsa ses yapar dönüşlerde, iç aks olursa araç kafadan tüm gövdeye sallama yapar genelde 90 üzeri başlar .. ilerledikçe hızlanıp ani gaz kesmelerde tak tak ses yapar, çözüm iç aks kafasını çiftini değiştir. sağ sol tespiti çok zordur. orjinal pahalı olabilir yan sanayi olarak GKN marka kalitelidir uzun ömürlüdür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.12.2015 08:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN