ONNO USTA

BMW 320i’nin Direksiyonundaki Titreme İçin Neler Önerirsiniz?

21.12.2015 Pazartesi
BMW 320İ’NİN DİREKSİYONUNDAKİ TİTREME İÇİN NELER ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

BMW 3.20i'nin direksiyonunda titreme var. 1992 model olan aracımdaki bu titremeyi çözmek için lastiklere balans ayarı yaptırdım ama bir yararı olmadı. Ardından aracıma yeniden rot ve balans ayarı yaptırdım yine bir yararı olmadı. Sizce bu sorun kanyağı nedir?

Kahraman Akan

Sayın Kahraman Akan

Sahibi olduğunuz BMW 320i'nin direksiyonundaki titreşim, önlemek için yaptırdığınız rot ve balans ayarlarının bir çözümü olmadıysa jantları kontrol ettirmeniz gerekiyor. Aracınızı aynı ebatlarda başka lastik ve jantlarla test ettiniz mi? Lastiklerde tel kopması varsa benzer titreşimlere neden olacaktır. Hunter benzeri ve benzeri bir çok elektronik ve hassas rot ayar tezgahı vardır ve test ettirmenizi öneriyorum.

kalan karakter 1000

hayrettin hayrettin

2001 model Opel Astra 1.6 benzinli aracım hareket halinde 2 veya 3 viteste silkeleme yapıyor. özellikle hızlanma esnasında veya yokuş çıkarken motor kendisini toparlayamıyor. (Güç kaybı
oluyor) bu konuda bilgi vermenizi rica ederim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.12.2015 13:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN