ONNO USTA

Renault 9’un Motoru Neden Geç Isınıyor?

25.12.2015 Cuma
RENAULT 9’UN MOTORU NEDEN GEÇ ISINIYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 1993 model Renault 9 Fairway'in silindir kapak contası yıprandığı için genleşme tankında hava kabarcıkları oluyordu. Aracımın egzozundan da çok fazla duman çıkıyor ve bu sorunu çözmek için aracımı ustaya götürdüm. Usta silindir üst kapak contasıyla termostatı değiştirdi, silindir kapağını taşlandı ve supap ayarı yaptı. Daha sonra motorun genleşme tankı soğuktu ve aracımın kaloriferi de eskisi gibi ısıtmıyordu. Acaba silindir kapak contasını ters takmış olabilir mi?

Emre Gökay
Sayın Emre Gökay
Soğutma suyunda hava varsa aracın kaloriferi ısınmayabilir. Silindir kapak contasının yazılı olan bölümün üst ve alt vardır. Bunlar yazıyla veya işaretle belirtilir. Silindir kapağının doğru takılıp takılmadığını kontrol ettirin. Ayrıca radyatörde ve motor kanallarında tıkanma olmaması gerekiyor. Özellikle aracın 22 yaşında olduğunu dikkate alırsak, su kanallarının tıkalı olma ihtimali var.

kalan karakter 1000

wc wc

evet.Arac eski oldüğü için tıkalı olabilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.12.2015 22:34
kaan toprak kaan toprak

Selam sitenizi çok faydalı buluyorum aracın 2000 model 140.000km 1.4 Citroën berlingo 75 bg 8 valf benzin LPG aracın yeni motor yapıldı kalorifer peteği değişti aracın uzun bir rampa çıkarken hararet en üst noktaya çıkıyor ve çabuk isiniyor ısıtma sistemine el degmiyor bir kaç ustaya gösterdim normal olduğunu söylediler havalar soğuk olmasına rağmen sizce bu normal mıdır şimdiden

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.12.2015 12:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN