ONNO USTA

Opel Corsa’da Oluşan Gaz Kesilmesinin Nedeni Nedir?

27.01.2016 Çarşamba
OPEL CORSA’DA OLUŞAN GAZ KESİLMESİNİN NEDENİ NEDİR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Manuel şanzımanlı 2005 model Opel Corsa 1.0 sahibiyim ve 160.000 km'de olan aracımı ilk çalıştırdıktan sonra 100 metre içerisinde gaz kesilmesi oluyor. Ardından araç normale dönüyor ve yola sorunsuz olarak devam ediyorum. Bu sorunu çözmek için hava debimetresini değiştirdim ama bir yararı olmadı. Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir?

Ümit Bilir

Sayın Ümit Bilir,

Aracınızın bakımlarını nerede yaptırıyorsunuz ve zamanında mı yaptırıyorsunuz. Aracın 160.000 km'de olduğunu düşünürsek yetkili servis tarafından motorda bir takım kontrollerin yapılması ve arıza kodunun alınması gerekiyor. Ardından enjektörlerin ultrason ile temizlenmesi ve gaz kelebek takımının da rölanti regülatörü dahil kontrol edilip incelenmesi gerekiyor. Ayrıca benzin basıncının da ölçülmesinde fayda var. Motor soğukken jikle ile ECT sensörü yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı sorunlu çalışıyor olabilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN