ONNO USTA

Toyota Yaris’te Oluşan Titreme Normal Mi?

17.02.2016 Çarşamba
TOYOTA YARİS’TE OLUŞAN TİTREME NORMAL Mİ?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2010 model Toyota Yaris'te ilk kalkış anında araçta titreme oluyor. Bu durumu servis yetkilisine anlattım ama bu durumun normal olduğunu belirtti. Bu araç benim ilk otomobilim ve birazda yeni deneyim kazanan bir sürücü olduğumu da dikkate katarsanız bu bir sorun mu? Yoksa benim sürüş tarzımdan mı kaynaklanıyor? Bu aracı kullanırken ve bakımlarını da yaptırırken teknik özelliklerini dikkate alarak bana neler önerirsiniz?

Ahmet Aksu
Sayın Ahmet Aksu,
Sizin sürüş tarzınızı bilmeden, araçta bazı kontrolleri yapmadan yorup yapmam zor. Ancak bu titreme debriyajın kavraması anında oluyorsa debriyaj balatasının kontrol edilmesi gerekir. Aracınızı deneyimli bir sürücü test etsin. O sırada da ortaya çıkıyorsa yetkili servise müracaat edin. Diğer tarafta titreme sorunu, siz kullanırken oluşuyorsa debriyaj ile gaz ilişkisini daha hassas kullanmanız gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN