ONNO USTA

Toyota Corolla’nın Motorunda Oluşan Uğultu İçin Ne Önerirsiniz?

24.02.2016 Çarşamba
TOYOTA COROLLA’NIN MOTORUNDA OLUŞAN UĞULTU İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sayın ustam Toyota Corolla Verso sahibiyim ve 2012 model olan aracımı çalıştırdıktan 10 dakika sonra gaza basıp bıraktığımda 5-10 saniye motordan bir uğultu sesi geliyor. Nereden geldiğini bilemediğim bu ses, yarım devam ettikten sonra kayboluyor. Sizce aracımdaki sorun neden kaynaklanıyor. Bu konuda neler önerirsiniz?

Yaşar Önder Kılıç

Sayın Yaşar Önder Kılıç,

Sesi duymadan ve bazı kontroller yapmadan sesin neden oluştuğunu tespit etmem oldukça zor. Çünkü bu ses, hava emiş sisteminden veya egzozdan yada başka bir bölgede olabilir. Bu nedenle aracınızı yetkili servise götürerek sesin kaynağının araştırılması ve sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

kalan karakter 1000

Sedat PAMUK Sedat PAMUK

Sayın Onno ustam.2003 Toyota Corolla sahibiyim. Şu ana kadar aracımın şanzuman yağı hiç değişmedi. Şanzuman yağını değiştirmek gerekirmi, kaç yılda bir ya da kaç km. de değiştirmek gerekir. Kimileri şanzuman yağı değişmez, eksikse tamamlanır diyorlar. Bu doğrumudur? İşin aslı nedir? Bilgilendirir seniz çok memnun olurum. Teşekkürler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.02.2016 15:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN