ONNO USTA

Chevrolet Cruze’da Oluşan Gaz Kesilmesi Sorunun Kaynağı Nedir?

21.03.2016 Pazartesi
CHEVROLET CRUZE’DA OLUŞAN GAZ KESİLMESİ SORUNUN KAYNAĞI NEDİR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li Chevrolet Cruze sahibiyim ve 2010 model olan aracım 145.000 km'ye ulaştı ve seyir halindeyken ayağımı gaz pedalından çektiğimde motorda ani bir gaz kesilmesi oluşuyor. Benzin ve LPG'de oluşan bu sorunda ayağımı gaz pedalından çektiğimde motorda gaz kesilmesi oluyor ve ardından araç, sanki bir şey tutuyormuş gibi yavaşlayamaya başlıyor. Buna ek olarak araçla hızlanırken sadece 2000 d/d'de motordan titreme ve hırıltı sesi geliyor. Bu konuda ne önerirsiniz? Aracı size göstermek istiyorum.

Burak Arslan

Sayın Burak Arslan,

Motorda oluşan sorunu çözmek için yetkili serviste bilgisayarda motor kontrol edilip arıza kodu araştırılmalıdır. Bu tarz sorunlarda yorum yapmak biraz zor ve motorda gaz kelebeği, lambda sensörü kontrol edilmelidir. Bunlara ek olarak komporesyon basıncının da ölçülmesinde yarar var. Aracın LPG sistemi hangi marka? Ben atölye hizmetlerimi 6 yıl önce noktaladım.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN