ONNO USTA

VW Bora’nın Motoru Neden Geç Isınıyor?

08.04.2016 Cuma
VW BORA’NIN MOTORU NEDEN GEÇ ISINIYOR?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Otomatik şanzımanlı ve LPG'li 2003 model VW Bora 1.6 sahibiyim. Aracımın LPG sistemi parçaları yeni değiştirildi ama motor, benzinden LPG'ye geçerken stop ediyor. Bu sorunu çözmek için birkaç defa ayar yaptırttım ama sorun düzelmedi ve avans ayarının yapılması gerekiyormuş. Avans ayarının yapılması için motoru 3 gün boyunca sadece benzinle çalıştırdım ve ardından tekrar servise gittim. Serviste yeniden avans ayarı yapıldı ancak motorun stop etme sorunu hala devam ediyor.

İsmet Çakır

Sayın İsmet Çakır,

Bu tarz arızalarda belli kontroller yapmadan yorum yapmak oldukça zor. Ancak motorda LPG regülatörünün ısınmasının gecikmesi ile ilgili termostatın kontrol edilmesi gerekiyor. Ayrıca motor çalışma sıcaklığına zamanında ulaşıyor mu? Motor yeteri kadar ısınmadığında ise soğutma suyu motor ve kalorifer arasında dolaşırken oluşan düzensizlik nedeniyle regülatör geç ısınabiliyor. Bu da motorun LPG'ye geçerken stop etmesine neden oluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN