ONNO USTA

Nissan Qashqai’ye Gaz Tepkileme Cihazı Önerir Misiniz?

20.04.2016 Çarşamba
NİSSAN QASHQAİ’YE GAZ TEPKİLEME CİHAZI ÖNERİR MİSİNİZ?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2012 model Nissan Qashqai'den genel olarak memnum. Ancak ara hızlanma ve rampalardaki gaz tepkimesinden dolayı bazen vites düşürüyorum veya rampada durduğumda yeniden hareket etmek için yarım debriyaj yapmak zorunda kalıyorum. Bu nedenle şu anda 28,000 km'de olan aracımın 110 HP'lik motorun veriminin arttırmak için gaz tepkime cihazı yararlı olur mu? Yada sprint booster ile pedalcommander tepkime cihazından hangisini önerirsiniz?

Ramazan Demir

Sayın Ramazan Demir,

Sprintbooster veya benzeri sistemler, aracın gaz pedal tepkilerini arttırarak hızlanma özelliklerinde iyileştirmeler yapıyorlar. Ancak bazen bu parçalar aracın elektronik işletim sistemine uyum sağlayamadığı zaman arıza lambasının yanmasına neden oluyorlar. Ayrıca bu uygulama ile aracın yakıt tüketimi de artabilir. Eğer aracın garanti süresi sona erdiyse beyine yapılacak özel performans programı yüklemesiyle de aracın gaz tepkilerini arttırmak da mümkün. Ancak yine aracın yakıt tüketimi artacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN