ONNO USTA

VW Golf Sürüş Sırasında Neden Silkeleme Yapıyor?

21.04.2016 Perşembe
VW GOLF SÜRÜŞ SIRASINDA NEDEN SİLKELEME YAPIYOR?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Manuel şanzımanlı 1999 model Volkswagen Golf 1.6 sahibiyim. Sürüş sırasında birinci vitesten ikinciye geçerken gazı bıraktığımda sert bir silkeme yapıyor Bunu diğer viteslerde de aynı devirlerde yapıyor. Bu sorunu çözmek için şanzıman söküldü ve motor takozları değiştirildi ama bir yararı olmadı. Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir?

Arda Karadağ

Sayın Arda Karadağ

Araçta oluşan silkeleme konusunda yanlış teşhis ve çözüm aramışlar. Ayağınızı gazdan çekince oluşan kesikliğin şanzıman veya şanzıman kulakları ile alakası yoktur. Öncelikle LPG'yi iptal edilerek sorunun benzinden mi kaynaklandığını tespit etmek gerekiyor. Araç benzinle kullanılırken yakıt sisteminin sensörleri kontrol edilmeli. Sonuç olarak aracı önce LPG servisine götürmeli ardından yetkili serviste çeşitli kontroller yaptırmalısınız. Ayrıca LPG'ye uyumlu platinyum buji kullanmayı ihmal etmeyiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN