ONNO USTA

Opel Corsa’nın yakıt tüketimi neden yüksek?

28.04.2016 Perşembe
OPEL CORSA’NIN YAKIT TÜKETİMİ NEDEN YÜKSEK?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

İkinci el olarak 2012 model Opel Corsa 1.3 CDTi satın aldım. Aracımın yol bilgisayarında anlık yakıt tüketiminin çok yüksek olduğunu görüyorum. Motoru durdurup çalıştırdıktan sonra normale dönebiliyor. Ancak genelde de yakıt tüketimi yüksek. Sizce bu durum normal mi? Son olarak aracım, 33.000 km'den itibaren motor yağı uyarı lambası yanmaya başladı. Aracımın bakımını yaptırmama rağmen bu uyarı silinmedi. Cihazla bu uyarıyı sildirmeye çalıştık ama yine olmadı. Acaba aracımda başka bir sorun olabilir mi? Bana neler önerirsiniz?

Selim Ağralı

Sayın Selim Ağralı, Öncelikle aracınızda yanan motor yağı uyarı lambası, motorda görev yapan koruyu sistemlerde bir sorun olduğunu gösteriyor. Tahminimce bunun motor yağı ile direkt bir ilişkisi olmayabiliyor. Bu nedenle yetkili servis tarafından bilgisayar ile araçta arıza kodunun alınması gerekiyor. Özellikle yağlama sisteminin parçalarının da kontrol edilmesi şart. Ayrıca yakıt tüketimi sorunun acilen çözülmesi gerekiyor ve ardından motordaki yakıt tüketimi sorununu çözmeniz gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN