ONNO USTA

Ford Fiesta’nın Motorunda Oluşan Tekleme İçin Ne Önerirsiniz?

05.05.2016 Perşembe
FORD FİESTA’NIN MOTORUNDA OLUŞAN TEKLEME İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta,sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Manuel şanzımanlı ve dizel motorlu Ford Fiesta 1.4 TDCi sahibiyim. 2010 model olan aracım 134.000 km'de ve gaz yememe sorunu var. Serviste bilgisayarda arıza kodu bulunamadı ve regülatör değiştirildi, gaz kelebeğinde arıza olabileceğini belirttiler ama o parçada da bir sorun çıkmadı. Sizce motorda oluşan tekleme sorununu nasıl gideririz? Bu konuda neler önerirsiniz?

Ahmet Candan

Sayın Ahmet Candan,

Arıza kodu elektronik işletim sistem parçalarında bulunan sorunları belirtiyor. Mekanik parçalardaki arızalar ise bazen bilgisayarda tespit edilemeyebiliyor. Sonuç olarak hava akış ölçer, lambda sensörü gibi elektronik parçalarda da arıza kodu çıkmayabiliyor. Yakıt pompası ve filtresi ile enjektörlerde de sorunlar olabiliyor. Bu yönde araştırmalar yapılarak sorunun tespit edilmesi gerekiyor. Ayrıca bilgisayar üzerinde arıza kodu aranmasına ek olarak çalışan motor parçalarının çalışma değerleri de takip ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN