ONNO USTA

Opel Astra İle İlgili Sorularımı Yanıtlar mısınız?

16.05.2016 Pazartesi
OPEL ASTRA İLE İLGİLİ SORULARIMI YANITLAR MISINIZ?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Easytronic şanzımanlı 2005 model Opel Astra HB 1.6 Cosmo sahibiyim. Aracımın şanzımanı birinci vitesten ikinciye geçtikten sonra geri atarak birinci vitese dönüyor. Bende bu durumu önlemek için araçla daha fazla hızlanıp üçüncü vitese geçiriyorum. . Bu sorun özellikle yokuş çıkarken benim için sorun olduğu için aracı manuel olarak kullanıyorum. Çünkü manuel kullanırsam böyle bir sorun olmuyor. Bir diğer sorunumda ise bazen motor arıza ışığı yanıyor ve motoru durdurup tekrar çalıştırdığımda ise arıza ışığı sönüyor. Buna ek olarak lastik basınç göstergesi de kasisten geçtiğimde ya da tozlu yolda arıza uyarısı veriyor sonra bir süre sonra kendi kendine düzeliyor. Bu üç sorunum için bana neler önerirsiniz?

Cihan İnançlı

Sayın Cihan İnançlı,

Easytronic şanzımanın robotize sisteminde veya işletim sisteminde sorunlar olabilir. Şanzımanı kontrol ettirmeniz gerekiyor. Aracın arıza lambasının yanmasında birçok sebep neden olabilir ve bunun çözümü için yetkili servis tarafından bilgisayarda arıza kodu alınmalıdır. Aracın kasislerdeyken lastik basıncı uyarısı vermesi ise sistemde sorunlar olduğunun belirtisidir. Bu uyarı, tek lastikte mi oluyor yoksa tüm lastiklerde de ortaya çıkıyor mu? Aracın lastik hava basınçları fabrika değerlerinde mi?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN