ONNO USTA

Hyundai Elantra’nın Motoru 1500 d/d’de Neden Silkeleme Yapıyor?

22.06.2016 Çarşamba
HYUNDAİ ELANTRA’NIN MOTORU 1500 D/D’DE NEDEN SİLKELEME YAPIYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Manuel şanzımanlı 2015 model Hyundai Elantra 1.6 sahibiyim. Aracım 17.000 km'de olan aracımda 1500 d/d'den sonra silkeleme oluyor. Sıkışık trafikte birinci veya ikinci viteste 2.000 d/d aralığında ayağımı gazdan çektiğimde motor devri 1.500 d/d'ye indiğinde bu silkeleme oluyor. Ancak aynı sürüş şartlarında motor devri 2000 d/d'den 800 d/d'ye düştüğü zaman bu silkeme olmuyor. Motor soğukken bu sorun oluşmuyor. Araç hareketsiz olarak dururken de 1500 d/d'de bu titreme sorunu oluyor. sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir?
Tayfun Demiray
Sayın Tayfun Demiray,
İfadenizden anladığım kadarıyla motorda hava yakıt karışımını etkileyen sorunlar nedeniyle silkeleme oluyor. Bu sorun bujilerden veya hava yakıt karışımını etkileyen benzin basıncı veya sensörlerden birinin arızalı olması sonucu oluşmuş olabiliyor. Bu tarz sorunları çözmek için araçta bazı kontrolleri yapmak gerekiyor. Aracınızın henüz 17.000 km'de olduğunu düşünürsek garanti kapsamında olması sonucu yetkili serviste bilgisayarla arıza kodu alınmalı. Bu konuda yetkili servis sorunu kökünden çözecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN