ONNO USTA

Seat Leon LPG İle Çalışırken Neden Rölantide Titreme Yapıyor?

26.07.2016 Salı
SEAT LEON LPG İLE ÇALIŞIRKEN NEDEN RÖLANTİDE TİTREME YAPIYOR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li 2003 model Seat Leon 1.6.16V sahibiyim. 153.000 km'de olan aracımı yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum ve son 4 aydır LPG'de iken rölanti titremesi var. Motor rölantide çalışırken gaz pedalına bastıktan sonra motor devri 500-1000 d/d arasında değişiyor ve sonra motor duruyor. Motor benzinde çalışırken titreme oluyor ama sonra düzeliyor. Aracım benzinle çalışırken rölanti sorunu yok ama LPG'de iken titreme oluşuyor. Bu sorunu düzeltmek için, ateşleme bobinleri kontrol edildi, oksijen sensörü, bujiler değiştirildi ve gaz kelebeği temizlendi. Ardından bilgisayarda yapılan kontrollerde arıza tespit edilemedi. LPG sisteminde de çeşitli kontroller ve parça değişimleri yapıldı ama sorun hala giderilemedi.

Engin Zengin

Sayın Engin Zengin,

Sorun, LPG' den kaynaklandığı için aracı LPG servisine götürdünüz mü ? Eğer araç için LGP servisi bir çözüm bulamadıysa konuyu bir uzman servise daha götürün. Ardından silindirlerin kompresyon basınçlarını ölçtürmeniz gerekiyor. Yine oksijen sensörü ve diger değişirken yeni ve orjinalleryle mi değiştirildi ? Hava filtresi ve hava akış kontrol sensörü kontrol edildi mi? Sonuç olarak aracı yine tam donanımlı bir LGP servisine ve Seat yetkili servisine götürmenizi öneriyorum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN