ONNO USTA

DSG Şanzımanlı VW Jetta Önerir Misiniz?

24.08.2016 Çarşamba
DSG ŞANZIMANLI VW JETTA ÖNERİR MİSİNİZ?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

DSG şanzımanlı 2016 VW Jetta almayı düşünüyorum ama etrafımdaki kişiler bu şanzımanın sorunlu olduğunu belirttiler. DSG şanzıman, aracın garanti süresi bittikten sonra arıza yapabilir mi? DSG şanzımanın onarımı pahalı mı? Onarım yapıldıktan sonra ayni arıza tekrar meydana çıkar mı? Yılda 10.000 km yol kat ediyorum ve DSG şanzımanlı Jetta önerir misiniz?

Gazanfer Mengeloğlu

Sayın Gazanfer Mengeloğlu,

Üreticiler, ürünlerini farklı koşullarda ve sürelerde defalarca test ederler ama yine de bazen yeni teknolojiye sahip bu ürünlerin ilk dönemlerinde bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar sadece otomobil için değil, bir makine veya cep telefonu için de geçerlidir ve üreticiler kısa süre içerisinde bu sorunları yetkili servis tarafından garanti kapsamında gideriliyor. Garanti kapsamındaki sorunlarda sizin de bildiğiniz gibi ücret alınmıyor. Aslında VW Grubu markalarından görev yapan DSG şanzımanın kronik sorunları giderileli uzun yıllar oldu ama kulaktan dolma yayılan bilgiler ve sürücü hatalarından kaynaklı sorunlar nedeniyle insanların kafaları karışabiliyor. Sonuçta DSG veya diğer çift kavramalı şanzımanlarda birkaç küçük hususa dikkat ettiğiniz zaman uzun yıllar başınız ağrımaz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN