ONNO USTA

Mazda 323’ün Performansı Neden Azaldı?

31.08.2016 Çarşamba
MAZDA 323’ÜN PERFORMANSI NEDEN AZALDI?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li 1999 model Mazda 323 HB sahibiyim. Aracım şu an da 85.000 km'de ve triger kayışı değiştirildikten sonra performansında azalma oldu. LPG ve benzinde de oluşan bu sorunda motor rölantide 5 dakika çalıştıktan sonra hararet yapmaya başladı ve fan çalışmaya başlayınca da su kaynattı. Ben bu sorunların sente ayarından kaynaklandığını düşündüm ve aracı servise götürdüm ama servistekiler her şeyin normal olduğunu belirttiler. Ancak aracımda performans sorunu devam ediyor ve bu konuda neler önerirsiniz?

Adem Çilek


Sayın Ahmet Çilek

Triger kayışının yenilenmesi sırasında sökülen kablo ya da soketlerde yanlış takılma veya hatalı montaj olabilir. Takılan triger kayışı orijinal parça mı? Yapmanız gereken öncelikli nokta ise aracı yetkili servise götürerek arıza kodu aldırmanız ve gerekli onarımı yaptırmanızdır. Motorun su kaynatma ise tahminimce termostattan kaynaklanıyor olabilir. Çünkü bu parça, triger için kayışı sırasında söküldüyse yanlış takılmış olabilir. Bu işlemlerin LPG devre dışı bırakılarak yapılması gerekiyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN