EKONOMİ

Okuyucularımızdan Tasarruf Cihazına Veto

28.06.2013 Cuma
OKUYUCULARIMIZDAN TASARRUF CİHAZINA VETO

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen otomobil portallarından www.otohaber.com.tr’nin mayıs ayı anketinden, tasarruf cihazlarına veto çıktı. Kimse tasarruf cihazlarına ilgi göstermedi.

Akaryakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte, hemen hemen hepimiz tasarrufu sağlayabilmek için çeşitli yöntemler uyguluyoruz. okurlarının yakıt tasarrufu için hangi yöntemi uyguladığını sorduğumuz anketimizde , 2027 okuyucumuz oy kullandı. 7 farklı seçenekten ,en çok kullanılan oy kullanılan yöntem, 631 okurumuzun oyuyla "gaz pedalına çok az basmaya gayret ediyorum" seçeneği oldu. Aracının periyodik bakımlarını yaptırarak yakıt tasarrufu sağlamayı amaçlayan kişi sayısı 495 olurken, her fırsatta vitesi boşa alıp etmeyi düşünen okuyucu sayımız 216 kişi. 132 okuyucumuz yakıt ekonomisi için araçlarının lastik basıncını kontrol ettiklerini belirtirken, 64 takipçimiz araçlarında fazla yük taşımayarak gereğinden fazla yakıt tükütmemeye çalıştığını belirtti. Yakıt tasarruf cihazı kullanıyorum seçeneğine oy veren olmazken, bütün yöntemleri uyguluyorum diyenler ise 398 kişi oldu.

Yazı: Özerk Ihlamur


Otomobilinize aşırı yük yüklemek daha fazla yakıt tüketmenizin yanınıda, güvenlik açısından da ciddi sıkıntılar doğurabilir.

kalan karakter 1000

burhan atarsoy burhan atarsoy

burdaki yorumları okuyup aldım bitane yakıt tasarruf cihazı magno smart adında vallaha gayet iyi çıktı %13 dediler bana ben hasap ettim %18 civarında tasarruf ettim 200 tl ye aldım yanında indirim yapmadılar ama kaliteli mal yapmışlar gerçekten şimdi kombimede alcam bakalım orda nolcak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır17
cevapla 10.10.2013 15:35
hüsnü çağlar hüsnü çağlar

bende hepsini kullandım bi sürü param gitti bu cihazlara.. sadece magno smart diye bir cihaz aldım o işe yaradı arferri markalı çok pahalıya aldım 230 tl ye ama işe yaradı %12 net yaptım tasarrufu performansta arttı yani rahatlama hissediyorsun arabada.. zaten diğerleri 30-40 tl lik ürünlerdi sahte oldukları ordan belli. aracımda vw golf 1.6

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır14
cevapla 17.07.2013 15:12
Yunus Yakalar Yunus Yakalar

Üstteki iki yorum amatörce yapılmış reklamlardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 19.10.2014 20:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN