ARKADAŞINA GÖNDER
Test: Hyundai i20 1.4 CRDi Style 90 HP
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
www.otohaber.com.tr

TEST MERKEZİ

Test: Hyundai i20 1.4 CRDi Style 90 HP

12.08.2009 Çarşamba
TEST: HYUNDAİ İ20 1.4 CRDİ STYLE 90 HP

Cıvıl cıvıl renkleri, hareketli çizgileri, modern ve geniş iç mekanıyla Hyundai’nin yeni küçük sınıf temsilcisi i20, 24.584 TL’den başlayan fiyatlarla sınıfına heyecan getirdi.

Hyundai'nin yeni nesil tasarım anlayışını küçük sınıfta temsil eden i20, i10 ve i30 ile benzer tasarım özellikleri taşıyor. i20 sadece Hyundai ailesiyle değil Opel Corsa ile de büyük benzerlikler gösteriyor. Farlar ve stoplardaki bu benzerlik esinlenmenin ötesinde.

1.4 lt'lik turbo dizel motor 90 HP güç üretiyor. Sarsıntısız çalışan motor iç mekana gürültü yansıtmıyor. Tüketim ise ekonomik.

Oldukça şık görünen ön konsoldaki kontrol butonlarına kolay ulaşılıyor.Direksiyon üzerinden müzik sistemi kontrol edilebilirken, otomatik klima, iç mekan ısısını kontrol etmekte başarılı.

Değerlendirme

Artılar: Tasarım, yakıt tüketimi, iç mekan, baz fiyat, bagaj hacmi.

Eksiler: Hissiz pedallar, iç mekandaki sert plastik, park sensörü eksikliği.

otohaber yorumu

Hyundai'nin gençler ve çekirdek aileleri hedefleyerek geliştirdiği i20, şık ve albenisi yüksek bir otomobil. i20, markanın daha önce özellikle fiyatıyla müşterileri yakalayan Getz modelinden sonra küçük sınıfta artık başa oynayabileceğini gösteriyor. Dıştaki sevimli tasarım iç mekanda da fonksiyonelliği bozmayarak devam ediyor. Rahat koltukları, sert süspansiyonları ve ekonomik 1.4 CRDi motoruyla i20 küçük sınıf müşterilerini kendine çekecektir. Üstelik bunu uygun baz fiyatlarla avantaja çeviriyor.

BİZE ULAŞIN