TEST MERKEZİ

Peugeot 208 1.2 GT Line

09.11.2016 Çarşamba
PEUGEOT 208 1.2 GT LİNE

Yeni benzinli motor ve yeni şanzımanla birlikte özel bir donanım paketi. GT Line, 208’in küçük sınıfta iddiasını artırmayı hedefliyor.

Makyaj sonrasında gelen GT Line donanımı 208'in sportifliğini arttırıyor. Otomobilin dışındaki kırmızı renkli Peugeot yazıları, GT Line logoları, damalı bayrak efektli, üç boyutlu kırmızı ızgara, siyah yan aynalar, 17 inçlik jantlar, krom ızgara çıtası, sis farı çerçevesi, yan cam çerçeveleri ve egzoz uçları GT Line'ın habercileri.

İçeride de çift renkli kumaş koltuklar, kırmızı dikişler, kırmızı şeritli emniyet kemeri, alüminyum kapı eşikleri ve pedal takımıyla sportiflik arttırılmış.Multimedya sisteminin aydınlatmasında da kırmızı spor temaya bürünmüş. Dışarıda ve içeride GT Line'a özel donanımlar yeteri kadar zengin hissettiriyor.

Bir diğer zenginlik ise motor ve şanzıman ikilisiyle geliyor. 1,2 litrelik turbo benzinli motor ve otomatik şanzımanla ilk kez 2008'de tanışmıştık. Bu ikili 2008'de olduğu gibi 208'in de sürüş kalitesini değiştirmiş. Artık daha konforlu ve verimli bir otomatik şanzımana kavuşan 208, sarsıntısız vites geçişleriyle daha konforlu yolculuklar sunuyor. Geleneksel tork konvertörlü şanzımanın vites geçişleri yerini aldığı otomatikleştirilmiş manuele göre çok daha hızlı ve yerinde gerçekleşiyor. Yeni şanzımanla birlikte gelen 1,2 litre 110 HP'lik turbo benzinli motor sayesinde 208, alt devirlerden itibaren akıcı şekilde hızlanıyor.

Hızlanma, esneklik ve tüketim test verilerinde motor ve şanzıman ne kadar uyumlu olduğu görülüyor. Yeni donanım, motor ve şanzıman ile 208 cazibesini artırmış görünüyor. Ancak bu donanım için istenilen baz donanıma göre 10 bin TL'lik fiyat farkını herkes vermek istemeyebilir.

BİZE ULAŞIN