TEST MERKEZİ

Test · Opel Mokka X 1.6 CDTi AT

20.01.2017 Cuma

Opel'in tek crossover temsilcisi Mokka, X takısını adının sonuna eklerken tazelenip yoluna devam ediyor. Makyajlı Mokka X, ihtiyacı olan güçlü bir aroma eklenmiş olduğunu hissettiriyor.

Mokka, yoluna daha taze bir görünümle devam ediyor. Makyajlanan otomobil artık Mokka X diye adlandırılıyor. X takısı ile birlikte değişen farların daha kibar göründüğünü söyleyebiliriz. Yeni farların içerisinde LED gündüz aydınlatmaları kullanılırken stoplarda da LED'e yer verildi. Yeni ön panjur ve tampon ile daha modern görünüyor. Arka tampon üstündeki sis aydınlatmaları da makyajla birlikte yatay forma bürünmüş. Genel olarak otomobil üreticileri makyajda, dışarıdaki küçük değişikliklere gidip iç mekanda pek değişiklik yapmamayı tercih ederler. Mokka X'in içerisinde de yenilikler var.

Otomobilin içerisine geçtiğimizde neredeyse tamamen yeni bir ön konsol ile karşılaşıyoruz. Havalandırma ızgaraları multimedya sistemi ekranının iki yanına taşınmış. Standart olarak 7 inç ekranla gelen İntelliLink isimli sistem, opsiyonel olarak 8 inçlik ekranla da tercih edilebiliyor. Bu seçenek sadece ekranın daha büyük olması değil, içeriğinde navigasyon sisteminin de olması anlamına geliyor. Bunun altında yer alan klima kumanları da yenilenmiş. Bu bölgede kullanılan malzemeler kaliteli hissettiriyor.

Makyaj sonrasında direksiyon simidi değiştirilmemiş. Ama gösterge grubu yenilenmiş. Derin siperlikli ayrı göstergeler yerine tek parça gösterge grubuyla daha az göz yoran bir tasarıma kavuşmuş. Genel olarak ön konsolun daha sade ve ergonomik bir yapıya kavuştuğunu söyleyebiliriz. Malzeme ve işçilik kalitesi makyaj öncesiyle aynı, başarılı seviyede.

BİZE ULAŞIN