TEST MERKEZİ

Test · Honda Jazz 1.3 i-VTEC Elegance

15.02.2017 Çarşamba

Küçük boyutlarına rağmen yaşam ve yükleme alanlarıyla çok cömert olabilen Jazz, benzinli motorun manuel şanzımanla birlikteliği ile dizel eksikliğini karşılayabilecek mi?

Jazz üçüncü nesliyle her anlamda daha modern bir otomobil haline geldi. Tasarımıyla modern çizgiler sunan otomobil donanımıyla da sınıfının en iddialılarından biri.

Dream, Premium ve Elegance donanımlarıyla alnınabilen Jazz'da şehiriçi aktif fren sistemi, araç denge kontrol sistemi, hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, ön, yan ve perde havayastıklarını standart olarak sunuyor. Premium donanımdan itibaren çarpışma uyarı, şerit takip ve trafik işaretleri tanıma sistemleri standart.

Jazz'ın içerisine geçildiğinde fark yarattığı noktalar ortaya çıkıyor. Premium donanımdan itibaren 7 inçlik dokunmatik renkli ekran standart. Arka koltuklara geçtiğimizde buradaki yaşam alanının sınıfını aştığını görüyoruz. Uzun boylular için bile çok ferah. Düz zeminli arka koltuk minderleri uzun süreli yolculuklarda destekleriyle yetersiz kalabiliyor. Ön koltuklar bu konuda çok daha başarılı. Geniş cam yüzeylerle öndeki görüş açıları sorunsuz. İnce tasarlanan A sütunları ve kapılara yerleştirilen aynalar çapraz görüş açılarını iyileştiriyor. Kısa motor kaputu da manevralarda avantaj sağlıyor. Jazz cömert yaşam alanına rağmen küçük boyutlarıyla şehirde avantaj sağlıyor.

BİZE ULAŞIN