TEST MERKEZİ

Test · Ford S-Max 2.0 TDCi Powershift Titanium

23.02.2017 Perşembe

Yenilenen Ford S-Max, MPV karoserinden beklenilenleri fazlasıyla sunmaya hazır. 2.0 TDCi ile sınıfındaki küçük silindir hacmi hakimiyetine farklı alternatif sunuyor.

Birçok otomobil markası MPV karoserini terk ederken Ford bunun aksine MPV ailesini geliştirmeye devam ediyor. B-Max, C-Max, Grand C-Max, S-Max ve Galaxy ile fiyat listesinde yer alan Ford, MPV karoseri isteyenler için çok geniş bir yelpazeye sahip.

Ford'un tamamen yenilediği S-Max daha modern tasarımla karşımıza çıktı. Otomobil, markanın yeni tasarım anlayışıyla şekillenen yüze sahip. Geniş ön panjur, eğimli motor kaputu ve A sütunları kısa süre önce konuk olan Focus ile oldukça fazla benzerlik içerisinde. Modern ve sportif görünüyor. Geniş cam yüzeyler ile görüş açıları ve kabin içerisinin aydınlığı olumlu yönde etkilenmiş.

Otomobilin içerisine geçtiğimizde 8 inçlik multimedya ekranı dikkatimizi çekiyor. Göz hizasına konumlandırılması fonksiyonelliğini arttırıyor. İç mekandaki malzeme ve işçilik kalitesi başarılı. Göz hizasında çoğunlukla yumuşak plastik malzemeye yer verilmiş. Küçük eşya gözleri konusunda MPV sınıfının alıştığımız bolluğu S-Max'te bulunmuyor. MPV sınıfında çok önemli olan koltuk sistemi konusunda S-Max'te çok iyi çalışılmış.

Yedi kişilik oturma alanı sunan S-Max'in üçüncü sıra koltuklarına yetişkinler bile sığabiliyor. 32 farklı oturma düzeni sağlayan koltuk sistemi pratik yönetilmesiyle beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Ön iki koltukta masaj fonksiyonu sunarak konforu arttırıyor.

BİZE ULAŞIN