YAZARLAR

15 Ocak 2013, Salı
Kemer Sıkar Ama Korur
ÖZGÜR KÖŞE ERAY ÖZGÜR Kemer Sıkar Ama Korur
Yazarın Tüm Yazıları

11 Ocak'ta kullanıcılardan biri, Çamlıca Gişeleri'nde polisin kendisine emniyet kemeri takmadığı için ceza kesmesine sinirlenip bir "entry girmiş", sonrasında da sözlükte bayağı bir polemik yaşanmış. Emniyet kemeri takmadığı için ceza yiyince bunu sohbet konusu yapmak herhalde bize hastır. Adam sana emniyet kemeri taktığın için ceza kesse işte bu haber olur. Sonuçta adam köpeği ısırınca haber değeri taşır. Ama bizde her şey o kadar kopup gitmiş ki, rutine gelen yanlışlarımız cezalandırılınca sorun haline getiriyoruz.

Yeni Volkswagen Geliyor!

Yeni bir modelden bahsetmiyorum. Volkswagen'in kelime anlamı olan "halk otomobili"nden bahsediyorum. Giderek premium bir marka olan ve halktan kopan Volkswagen, kısa bir süre sonra bir bütçe markası yaratacağını açıkladı. Volkswagen'le organik bağı olacak ancak, kendi çizgisinde yürüyecek olan markanın 6.000 Euro'dan başlayan fiyatlarla otomobiller satması bekleniyor. Proje eminim ki başarı yakalayacak. Ama ben biraz daha uzaklara bakmak istiyorum. Mesela 2063 yılına… Bahse girerim ki gariban markası premium olacak…

Haftanın Yol Şarkısı

The Commodores-Machine Gun

Detroit Otomobil Fuarı münasebetiyle Motown Records'un en önemli isimlerinden The Commodores'un Machine Gun'ı trafikte kafa sallamak ve tempo tutmak için iyi bir seçenek.

BİZE ULAŞIN