YAZARLAR

26 Aralık 2011, Pazartesi
Kuzey'in Duster'ı
KORAY KODAL Kuzey'in Duster'ı
Yazarın Tüm Yazıları
Şu aralar Kuzey Güney isimli diziyle gündemde olan Kıvanç Tatlıtuğ ile ilgili haber yapmak isteyenler en zayıf nokta olarak otomobillerine takılıyorlar. "Bugün Maserati ile geldi", "Şimdi Audi Q7 ile geçti", "Dün MINI Cooper ile görmüşler", "Bu adamın amma çok otomobil var" diye eleştirel haberler yapılıyor. Belki de bundan sıkılan Kıvanç Tatlıtuğ, geçtiğimiz gün bir "Mekandan" ayrılırken bronz renkli bir Dacia Duster'ın ön yolcu koltuğuna geçti. Bu konudan muzdarip olduğunu düşündüğüm bir diğer ünlü sima da Komedi Dükkanı'ndan Tolga Çevik. Mercedes-Benz SLS sattı, Ferrari aldı gibi haberlere konu oluyor. Ya da içlerinde en meşhuru Cem Yılmaz için "Yeni Porsche'siyle boy gösterdi" başlıklı kim bilir kaçıncı haber yapıldı? Bu insanların o otomobilleri satın alacak parayı nereden kazandıklarını ve bu otomobilleri aldıklarında devlete vergi ödediklerini de biliyoruz. Ne güzel değil mi? En yüksek vergi diliminden vergi ödeyip devlete kazandırıyorlar, üstelik kullandıkları otomobillerin yıllık MTV'leri, kasko ve servis giderleriyle de kendi kazandıkları paraları ekonomiye tekrar döndürüyorlar. Doğru olanı da bu. Bence "Ünlüleri" küstürmeyelim de bu güzel otomobilleri kapalı garajlarda değil de yollarda görmeye devam edelim.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

11 yaşını bitirmeden bisiklet kullanmak, 13 yaşını bitirmeden motorsuz taşıt kullanmak veya hayvanları tevdi etmenin cezası 66 TL (Peşin 49,50 TL)
İDO, Sirkeci-Harem arabalı vapur hattında "cip"lere yüzde 130 artışla 15 TL'ye, otomobillere ise 6.5 TL'den 8.5 TL'ye, motosikletlereyse 3.5 TL'den 4.5 TL'ye çıkan yeni ücret artışlarını açıkladı.
BİZE ULAŞIN