YAZARLAR

04 Mart 2013, Pazartesi
Bu İş Nasıl Yapılır?
KORAY KODAL Bu İş Nasıl Yapılır?
Yazarın Tüm Yazıları
"Merhaba Koray ağabey. Bursa Sosyal Bilimler Lisesi 11'inci sınıfta okuyorum. Küçüklükten beri arabalara ilgim var. Hayatım boyunca da arabalar bir heves değil tutku olacak gibi görünüyor benim için. Hayalim sizin yerinizde olmak. Arabalar, testler, tavsiyeler, yorumlar... Tek sorun nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum. Hangi bölümü okursam daha iyi olur? Okuduktan sonra ne yapmalıyım, hiçbir fikrim yok. Ama yardımınıza, tavsiyelerinize ihtiyacım var". Hasan Çörtük.
Otomobil gazetecisi olmak, otomobil konusunda uzmanlık gerektiriyor. Bu konuya ayrılmış bir okul yok. Üniversite için basın, yayın ve gazetecilik üzerine bir kariyer planlaması yapabilirsin. Aynı zamanda yerli ve yabancı otomobil dergilerini okumalı, otomobil programlarını takip etmeye devam etmek gerek. İnternetteki bilgi kirliliğine kapılmamak adına otomobiller hakkındaki bilgileri kendi resmi internet sitelerinden edinmek önemli. Yeni teknolojileri takip ederken bir de mevcut olanları da unutmamak adına onları da tekrar gözden geçirmeye devam etmeli. Otomobil sürüşünü de geliştirmelisin. İleri sürüş teknikleri eğitimi veren kurslara katılmak, hem sürüş yeteneklerini hem de hislerini güçlendirecektir. Otomobillerle ilgili hissettirdiklerini de yansıtabilmek çok önemli. Bunun için, konusu otomobil dışında olan kitaplar da okuyup, farklı yazarlarla tanışıp, yazı ve konuşma dilini de zenginleştirmelisin.
Kariyer planının içinde mutlaka otomobil dergilerinde staj yapmak olmalı. İşi mutfağından öğrenmeye başlamalısın. Umarım siz de benim gibi istediğiniz mesleği yapabilirsiniz.
Boy Fotoğrafı
Balıkesir'den sürekli okuyucumuz olan, teyzem Gülşen Manyaslı'nın test fotoğraflarında beni tam olarak göremediğinden şikayet etmesi üzerine, hem de bagajın genişliğini ifade etmek için Skoda Rapid testinde aracın içine uzanmış bir boy fotoğraf yayınladık. Umarım beğenirsiniz!
BİZE ULAŞIN