YAZARLAR

07 Ocak 2015, Çarşamba
Burcunu Söyle Nasıl Bir Sürücüsün Söyleyeyim
UFUK SANDIK Burcunu Söyle Nasıl Bir Sürücüsün Söyleyeyim
Yazarın Tüm Yazıları

Burçların insan karakteri üzerinde etkisi olduğuna birçok kişi inanıyor. İş, aşk, sağlık, para gibi konularla ilgili araştırdığımız burçların, otomobil satın alırken ve trafikte otomobil kullanırken de ne gibi etkileri olduğunu hiç merak ettiniz mi? Hangi burçlar ne tarz otomobillerden hoşlanır? Trafikte nasıl otomobil kullanırlar? Trafikte hangi burçlar sinirli, hangi burçlar sakin? Sizin için araştırdık.

KOÇ

Trafikte bir başka sürücünün onu geçmesine çok sinirlenir. Koç sürücüsü hızlı otomobil kullanmayı sever. Refleksleri çok iyidir. Koç burcu insanını araba kullanırken rahatsız etmeyin, içindeki trafik canavarını uyandırabilirsiniz.

OTOMOBİLİ: Rüyalarını kırmızı bir spor otomobil süsler. Otomobilin müzik sisteminin iyi olması onlar için hayati önem taşır.

BOĞA

Boğa burcu insanı genelde sakin olarak tanınır. Ama trafiğe çıktığında iş değişir. Kinci ve maceraperest olmaları onların direksiyon başındaki tavırları üzerinde belirleyici rol oynar.

OTOMOBİLİ: Doğaya düşkünlüğü otomobil seçiminde de kendisini gösterir. Rahat otomobilleri tercih ederler. Otomobilde aradıkları renk gri ve kırmızıdır.

İKİZLER

İkizler burcu insanı hangi yaşta olursa olsun genç ve çocuksu kalmayı başarır. Maceradan hoşlanır ve çok meraklıdır. Trafikte sinirli ve sabırsızdır.

OTOMOBİLİ: Değişken karakteri farklı otomobilleri beğenmesine yol açar. Biraz maymun iştahlıdır. Seçtiği otomobil mutlaka modern ve moda olan bir otomobil olmalıdır.

YENGEÇ Yengeçler ölçülü ve dikkatlidir. Direksiyon başında da titizdirler. Trafik kurallarına uymaya özen gösterirler ve birisi bir hata yaptığında oldukça sinirlenirler. Emniyet kemeri takmadan asla yola çıkmazlar.

OTOMOBİLİ: Onlar için otomobilin görünüşünden çok özellikleri önemlidir. Genelde aile otomobillerini tercih ederler. Fazla hız yapmamalarına rağmen güçlü motorlu otomobilleri severler. Bir markaya güven duyarlarsa kesinlikle değiştirmezler.

ASLAN Otomobil kullanırken kendine çok güvenir. Can sıkıcı olaylar karşısında soğukkanlılığını korumayı başardığı için hemen hemen hiç hata yapmaz.

OTOMOBİLİ: Soğukkanlı olan Aslan burcu insanı kendine güven veren, güçlü ve sağlam otomobilleri tercih eder. Bu nedenle aslan burcu insanının hayalini her türlü lüks ve konfora sahip araçlar süsler.

BAŞAK

Hayatının bir parçası olan titizliği araba kullanırken de gösterir. Kurallar konusunda özenlidir. Ancak sabahları sinirli olur ve otomobil kullandığında etrafa öfke saçabilir.

OTOMOBİLİ: Detaylara önem verir, otomobilinde de konfor ister. Sağlam, geniş ve ekonomik bir otomobil tam onlara göredir.

TERAZİ

Trafikte son derece kibar olmalarına karşın oldukça kararsız davranışlar sergilerler. Sürekli diğer otomobillere bakarlar. Otomobil kullanmak onlar için kesinlikle zevkli bir iş değildir.

OTOMOBİLİ: İç ve dış dizayn önem taşır. Teknik ayrıntılar genellikle fazla önemli değildir. Bir Terazi için otomobilin çizilmesi tam bir felakettir.

AKREP

Çok kıskanç olmasıyla tanınan Akrep burcu, hataları affetmeyen ve saldırmak için fırsat kollayan bir karaktere sahiptir. Sakin görünseler de bir hata ile karşılaştıklarında bağırıp çağırmaktan geri kalmazlar.

OTOMOBİLİ: En son model, hızlı ve performanslı otomobillerden hoşlanırlar. Motor, onlar için yakından ilgilendikleri ve bilgi sahibi oldukları bir şeydir. Eğer Akrep burcu bir arkadaşınız varsa sakın otomobilini eleştirmeyin.

YAY

Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu maceraya bayılır. Kendisini çok iyi tanır ve özelliklerinin farkındadır. Trafikte korkusuzdur. Trafik kurallarına uyar ve diğer sürücülere saygılıdır.

OTOMOBİLİ: Konforlu ve sevimli otomobillerden hoşlanır. Sahip oldukları otomobilin herkeste bulunmasını istemezler. Üstü açık ya da en azından sunroof'lu bir otomobil tercih ederler.

OĞLAK

Oğlak burcu yönetici olmak için yaratılmıştır. Organizasyon yeteneği güçlüdür. Reflekslerine, hızına yani otomobiline hakimdir. İyi bir sürücüdür.

OTOMOBİLİ: Kullandığı otomobil mutlaka en son model olmalıdır. Satış sonrası servis hizmetlerine de büyük önem verir.

KOVA

Hayatını olduğu gibi trafik kurallarını da hiçe sayar. Trafikteki sürücüleri küçümser.

OTOMOBİLİ: Kova burcu insanı otomobilinin dikkat çekici ve son model olmasını ister. Otomobilde aradığı özellikler arasında ilginç tasarım, güçlü motor ilk sıralarda yer alır.

BALIK

Hayalci ve romantik Balık trafikte kurallara bağlıdır. Dalgın oldukları için tehlikeli durumlar yaratabilirler.

OTOMOBİLİ: Canlı renkleri severler. Kullanılmış otomobil almaktan çekinmezler. Sık otomobil değiştirirler. Seyahati sevdikleri için rahatlık önemlidir.

BİZE ULAŞIN