FORD

Yeni nesil Ford Tourneo Connect tanıtıldı

12.10.2021 Salı
YENİ NESİL FORD TOURNEO CONNECT TANITILDI

VW Caddy ile aynı platformu paylaşan yeni nesil Ford Tourneo Connect 2022 yılının ikinci çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Tourneo Connect, Tourneo serisinin binek versiyonu olduğu için, aileleri cezbedecek pratiklik, teknoloji ve tasarım özelliklerine odaklanılmış. Diğer Ford modellerinde olduğu gibi, yeni Tourneo Connect de Active, Trend, Titanium ve Sport donanımları, iki farklı gövde uzunluğunda ve yedi koltuk seçeneğiyle sunuluyor.

Ford Tourneo Connect MQB platformunu, iç mekanı ve gövde parçalarının çoğunu VW Caddy ile paylaşıyor. Profil, jantlar dışında aynı görünse de, ön kısım daha büyük ızgara, farklı çizgiye sahip kaput, yeni LED farlar, farklı ön çamurluklar ve farklı hava girişleriyle Caddy'den ayrılıyor. Titanium donanım krom kaplamalara ve 16 inç jantlara sahip. Sport, motor kaputunda yer alan şeritler, tampon girişlerinde gövde renginde parçalar ve 17 inç jantlar ile birlikte geliyor. Active, plastik kaplama, alüminyum koruma plakaları ve 17 inç jantlarla crossover'dan ilham alan bir görünüm benimsiyor.

Direksiyon simidi ve döşeme seçeneklerinin yanı sıra ön panel de Caddy ile paylaşılıyor. Trend donanımda, bilgi-eğlence ekranı için 8,25 inç dokunmatik ekran sunulurken, Titanium, Sport ve Active donanımları, navigasyon ve tüm modern bağlantı özelliklerine sahip daha büyük 10 inçlik bir ekran ile donatılmış. Ayrıca isteğe bağlı 10,25 inç dijital gösterge paneli de bulunuyor.

Yeni Tourneo Connect'de iki sürgülü kapı ile birlikte standart model 2600 litre, uzun aks mesafeli model ise 3100 litre maksimum yükleme hacmi sunuyor. Ek olarak, ön yolcu koltuğu da katlanarak 3 metre uzunluğa kadar olan eşyaların araç içinde taşınması sağlanıyor.Panoramik cam tavan seçeneği mevcutken, isteğe bağlı bacak destekli ergonomik koltuklar ve dört yönlü elektrikli bel ayarı, yolculukları daha konforlu hale getirmeyi hedefliyor.

Güvenlik açısından Tourneo Connect, isteğe bağlı Adaptif Hız Sabitleyici ve isteğe bağlı Çekme Yardım Paketi dahil olmak üzere 19 adete kadar sürücü destek sistemi ile donatılabiliyor. FordPass uygulaması akıllı telefondan çeşitli özelliklere uzaktan erişim sağlıyor.

Motor serisi, 114 HP ve 220 Nm tork üreten 1,5 litrelik EcoBoost benzinli ile başlıyor. 2,0 litrelik EcoBlue dizel motorun ise 112 HP ve 122 HP'lik iki farklı güç çıkışı bulunuyor. 112 HP'lik versiyonun tork değeri 280 Nm iken 122 HP'lik versiyon 320 Nm tork sunuyor. Altı ileri vitesli manuel şanzıman standart olarak sunulurken, yedi ileri vitesli Powershift çift kavramalı otomatik şanzımanda tercih edilebiliyor.

Tourneo Connect'te ilk kez 2,0 litrelik EcoBlue dizel ve altı ileri vitesli manuel şanzımanla özel olarak birleştirilmiş dört tekerlekten çekiş seçeneği sunuluyor. EcoBoost ve EcoBlue motorların, Caddy'de sunulan TSI ve TDI motorları olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ford, 2022'nin ilk çeyreğinde Avrupa pazarlarında yeni Tourneo Connect siparişlerini kabul etmeye başlayacak ve ilk teslimatlar 2022 ilkbaharı için planlanıyor.

BİZE ULAŞIN