HABERLER

Yeni Nesil Suzuki S-Cross Tanıtıldı

25.11.2021 Perşembe
YENİ NESİL SUZUKİ S-CROSS TANITILDI

Suzuki, S-Cross modelini modern teknolojilerle donatarak yeniledi.

Yeni S-Cross, yükseltilmiş kaputu, geniş ön ızgarası ve yeni farların verdiği agresif bir ön tasarıma sahip. Davlumbazların kenarları da dahil olmak üzere bir önceki nesle göre daha fazla siyah kaplama kullanılmış. Bu tasarım dokunuşları S-Cross'a daha maceraperest bir hava katıyor.

Yeni nesil S-Cross'un 4300 mm uzunluğu önceki nesilden daha büyük değil fakat Suzuki yolcular için içeride daha geniş bir yaşam alanı olduğunu iddia ediyor. Kabinde ilk dikkat çeken, Apple CarPlay ve Android Auto özellikli 9 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranı oluyor.

En üst paket olan Ultra'da navigasyon, deri koltuklar ve panoramik bir sunroof yer alırken, Motion donanımda 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı, ısıtmalı koltuklar, çift bölgeli klima, LED ışıklar ve anahtarsız giriş sunuluyor. Tüm donanımlarda trafik işareti tanıma, uyarlanabilir hız sabitleyici ve kör nokta takip sistemini standart olarak sunuluyor.

Tamamen elektrikli ya da hibrit motor seçeneği S-Cross'un menüsünde yer almıyor fakat 1,4 litrelik benzinli motor 48V hafif hibrit teknolojisine sahip. Bu motor tekerleklere 129 HP güç ve 235 Nm tork iletiyor. Opsiyonel olan dört tekerlekten çekiş sistemi ile S-Cross, 0'dan 100 km/s hıza 10,2 saniye çıkarken, önden çekişli versiyon 9,5 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Altı ileri vitesli manuel veya otomatik şanzıman seçenekleri tüketicilere sunuluyor.

Yeni S-Cross, Suzuki'nin Macaristan'daki fabrikasında Vitara ile birlikte üretilecek ve Avrupa satışları 2021'in son günlerinde başlayacak.

BİZE ULAŞIN