HABERLER

Opel, Yeni Nesil Astra’nın Station Versiyonunu Tanıttı

01.12.2021 Çarşamba
OPEL, YENİ NESİL ASTRA’NIN STATİON VERSİYONUNU TANITTI

Yeni Opel Astra Sports Tourer, gelecek yılın ilk aylarında Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Astra Sports Tourer tasarımını beklenildiği gibi yeni nesil Astra hatchback ile paylaşıyor.Çift LED farlar ve çeşitli sensörleri barındıran parlak siyah ızgara hatchback'ten tanıdık.

Tavan uzatıldığı için Astra Sports Tourer'ın yan taraflarına baktığınızda işler değişiyor. Otomobil, 4600 mm uzunluğunda, 1800 mm metre genişliğinde ve 1400 mm yüksekliğinde. Büyüyen boyutlar, bagaj bölmesinden çok daha fazla alan sunulmasını sağlamış. 608 litre bagaj alanı, arka koltuklar katlandığında 1634 litreye çıkıyor.

Astra Sports Tourer için motor detayları açıklanmadı ancak hatchback'te bulunan motor ailesini kullanması bekleniyor. 110 HP ve 130 HP'lik 1.2 litrelik turbo üç silindirli motorun yanında, 130 HP'lik 1.5 dört silindirli dizel motor da seçenekler arasında olabilir. 180 HP ve 224 HP güç çıkışı bulunan elektrik motoru destekli 1.6 litrelik turbo dört silindirli kabloyla şarj edilebilen hibrit motorun da listede olacak. Kabloyla şarj edilebilen hibritli modellerin standart bagaj hacmi 548 litreyken, arka koltuklar katlandığında 1574 litreye çıkıyor.

Opel, Astra Sports Tourer'ın hareketli bagaj tabanına sahip olacağını açıkladı. Ayrıca taban 45 derecelik bir açıyla eğilebiliyor. Otomobilin kabininde, standart olarak 10 inçlik bir dijital gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özellikli geniş bir bilgi-eğlence ekranı ile yer alıyor.

BİZE ULAŞIN