HABERLER

Maybach’dan Sıra Dışı Konsept

02.12.2021 Perşembe
MAYBACH’DAN SIRA DIŞI KONSEPT

Ünlü moda tasarımcısı Virgil Abloh'un talihsiz vefatından birkaç gün sonra Mercedes, Maybach Projesi'ni sundu. Konsept otomobil, elektrikli seyahatin geleceğini “iki koltuklu, elektrikli off-road coupe” olarak tanımlanıyor.

Projeye dahil olan tasarım ekiplerine, hem Gorden Wagener hem de Virgil Abloh'un rehberliğinde yeni tasarım dili yaratmaları için tam bir yaratıcı özgürlük verildi. Maybach Projesi, devasa kaput, coupe tarzı tavan çizgisi, iki kapı ve maceracı bir ruh ile neredeyse altı metre uzunluğunda. Ön ve arka koruma plakaları, arazi lastikleri, çamurluklar ve üzerindeki koruyucu metal yapı gibi özellikler, aracın macerasever yapısını gözler önüne seriyor.

Önde, yatay LED şerit, aydınlatmalı ızgara ve yuvarlak LED farlar Rolls-Royce'u andırıyor. Konsept otomobilin şeffaf kaputunun altına yerleştirilmiş bir grup güneş pili, daha uzun bir elektrik menziline katkıda bulunacak. Arkada, yuvarlak stoplar ve aydınlatmalı Maybach logoları yer alıyor.

İçeride, çölden ilham alan bir renk skalasıyla genel tasarım minimal ancak lüks. Düz bir şekilde katlanabilen çift fütüristik koltukta iki yolcu için yer yeterli alan mevcut. Konsolda merkezi olarak monte edilmiş bir dijital gösterge paneli ve retro tarzı metal düğmeler yer alıyor. Off-road için kullanılacak ekipmanlar için saklama bölmeleri, kapı eklerine entegre edilmiş Maybach marka balta gibi kabinin çeşitli yerlerinde ilginç noktalar yer alıyor.

Virgil Abloh, moda endüstrisinde şanlı bir kariyere sahip Amerikalı bir mimar, yaratıcı yönetmen, moda tasarımcısı, girişimci ve hayırseverdi. Off-White etiketinin kurucusu ve CEO'su 2018'den beri Louis Vuitton'un erkek giyim koleksiyonlarının yaratıcı direktörüydü. Abloh, 2019'da kardiyak anjiyosarkom teşhisi konulduktan sonra 28 Kasım'da 41 yaşında öldü.

Maybach Projesi, 1 ve 2 Aralık tarihlerinde Miami, Florida'daki Rubell Müzesi'nde halka sergilenecek. Tahmin edebileceğiniz gibi proje üretime yönelik olmayan bir tasarım çalışması.
BİZE ULAŞIN