HABERLER

TOGG ZORLU CENTER’DA SERGİLENİYOR

20.07.2022 Çarşamba
TOGG ZORLU CENTER’DA SERGİLENİYOR

Togg’un fastback tasarımlı konsepti Zorlu Center’da sergilenmeye başlandı.

Togg'un ilk kez Ocak ayında ABD'de düzenlenen CES 2022 Fuarı'nda tanıttığı 4 kapılı fastback konsepti, İstanbul'un Beşiktaş ilçesine bağlı Zincirlikuyu semti Levazım Mahallesi'ndeki Zorlu Center alışveriş merkezinde sergileniyor.
Togg'un genlerini taşıyan bu araç kaslı arka tasarımı ve farlardan başlayıp aracın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgiyle iddialı bir görünüme sahip. Otomobil üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu ise Doğu ve Batı'nın birlikteliğini simgeliyor.

Murat Günak liderliğinde Togg tasarımcıları tarafından geliştirilen ve Pininfarina stüdyolarında üretilen cihazdaki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar Togg genlerine ait çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor. Menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renge sahip Akıllı Cihaz'da, dış tasarımın yanı sıra iç tasarım ve yolcuların kabin deneyimi de bir üst seviyeye taşınıyor. İçeride C SUV'un tasarımına sadık bir yaklaşım izlenmesine rağmen, direksiyon simidi, sportif ve zarif bir tasarımla baştan tasarlandı. İç mekânda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla arka kapılar geriye doğru açılıyor. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercih edildi. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için açık mavi renk yer alıyor.

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye'ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkan Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Uluslararası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak. Ardından yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

BİZE ULAŞIN