HABERLER

YENİLENEN NISSAN X-TRAIL JAPONYA’DA TANITILDI

20.07.2022 Çarşamba
YENİLENEN NISSAN X-TRAIL JAPONYA’DA TANITILDI

Japonya’da tanıtılan dördünce nesil Nissan X-Trail modeli, ikinci nesil e-Power sistemine sahip ve bu aracın Avrupa’da da satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yeni Nissan X-Trail modeli, 2020'nin sonlarına doğru Amerika'da satışa sunulan kardeşi Rogue'a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Ancak X-Trail, detaylarındaki farkları ve teknik özellikleriyle Rogue'dan ayrılıyor.
CMF-C platformuna sahip ola yeni X-Trail'de ikinci nesil e-Power sistemi görev yapıyor. Bu sistemde bulunan değişken sıkıştırma oranlı 1,5 litrelik VC-Turbo benzinli motor, jeneratör görevi görerek aracın bataryalarının şarj olmasını sağlıyor. Araçla ilgili teknik özellikler açıklanmazken tek elektrikli motora sahip 2WD ve iki elektrikli motora sahip 4WD aktarma seçenekleri var.Yeni X-Trail'in iç mekanında 12,3 inç dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı yer alırken 10.8 inçlik head-up display (hayalet gösterge) var. 5 ve 7 kişilik oturma seçeneğiyle sunulan bu araçta Bose Premium Ses Sistemi görev yapıyor. 360 derece özellikli kameranın da olduğu Nissan ProPilot sistemi de X-Trail'de bulunuyor. Yeni X-Trail, 25 Temmuz'dan itibaren Japonya'da satışa sunulacak.

BİZE ULAŞIN