PORSCHE

Makyajlı Macan’ı İstanbul’da F1 Pilotu Mark Webber tanıttı

07.10.2021 Perşembe
MAKYAJLI MACAN’I İSTANBUL’DA F1 PİLOTU MARK WEBBER TANITTI

Makyajlanan Macan, Türkiye’de eski F1 pilotu ve Porsche marka elçisi Mark Webber’in de katıldığı bir etkinlikte Doğuş Oto Kartal Porsche showroomda tanıtıldı.

Porsche'nin Türkiye'de en çok satan SUV modeli Macan'ın tanıtımını eski Formula 1 pilotu ve Porsche Marka Elçisi Mark Webber, İstanbul Doğuş Oto Kartal Porsche Showroom'da gerçekleştirdi. Mark Webber Macan hakkında şunları söyledi: "Porsche'nin SUV modeli Macan tamamen 911 DNA'sını taşıyor. 911 iki koltuklu bir ikon iken Macan ise yeni bir yaşam tarzına hitap eden bir aile otomobili. Artık SUV modelleri hayatımızın bir parçası oldular. Ben, eşim, annem ve babam, hepimiz Cayenne kullanıyoruz. Porsche markası için Cayenne büyük bir adımdı, Macan modeli ile bu başarıyı devam ettiriyor. Aktarma organları, yol tutuşu, motor teknolojisi ile 911 ruhunu bir SUV modeline geçirmek büyük bir başarı."

Macan'ın dış tasarımı daha keskin hatlara sahip. Gövde renginde yeniden tasarlanmış ön kısım ile Macan'ın genişliğine vurgu yapılarak aracın yoldayken daha da geniş görünmesi sağlanmış. GTS modelinde burun kısmı siyahla kaplanırken, arka bölüm, bir difüzörle daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmuş. Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi (Porsche Dynamic Light System (PDLS)) ile LED farlar ve Sport Design dış aynalar artık tüm modellerde standart olarak sunuluyor.

Macan Türkiye'de Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere 3 farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Macan'ın giriş modeli 265 HP güce sahip yeni geliştirilmiş, turbo beslemeli 4 silindirli motora sahip. Bu yeni motor, standart 0-100 km/s hızlanmayı 6,2 saniyede gerçekleştiriyor ve 232 km/s'lik maksimum hıza ulaşıyor.

Macan S versiyonu ise 380 HP güç üreten 2,9 litrelik V6 çift turbo motora sahip. Otomobil sıfırdan 100 km/s hıza 4,6 saniye çıkabiliyor. Azami hızı ise 259 km/s.

Model ailesinin en performanlı versiyonu olan Macan GTS, 2,9 litrelik V6 çift turbo motora sahip ve 440 HP güç üretiyor. Sport Chrono paketi ile 272 km/s'lik azami hıza ulaşabilirken, 0-100 km/s hıza ise 4,3 saniyede çıkıyor.

Tüm motorlar yedi ileri vitesli Porsche çift kavramalı şanzımana (PDK) ve Porsche aktif dört tekerlekten çekiş sistemine (Porsche Traction Management - PTM) sahip.

Porsche Macan'ın iç tasarımı Porsche'nin yeni tasarım dilini yansıtıyor. Düğmeler artık yerini dokunmatik yüzeylere bırakmış. Açık biçimde düzenlenmiş kontrol modülünün ortasında yeni ve daha kısa olan vites bulunuyor. Gösterge panelinin üstünde bulunan analog saat de artık standart ekipman olarak yerini alıyor. Macan, Porsche Communication Management'ın (Porsche İletişim Yönetimi) 10,9 inçlik full HD dokunmatik ekranından veya ses komutlarıyla kontrol edilebilen birçok çevrimiçi işlevi standart donanım olarak sunmaya devam ediyor. Ayrıca yeni çok işlevli direksiyonla 911 modelinin GT Sport direksiyonuna yer veriliyor.

Porsche Macan, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve Mersin'deki Doğuş Otomotiv Porsche Merkezleri'nde 1.673.000 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

BİZE ULAŞIN