SUZUKİ

MG ZS EV yenilendi

08.10.2021 Cuma
MG ZS EV YENİLENDİ

MG, ZS'nin ızgarasız ön tasarıma, yeni bilgi-eğlence sistemine ve daha uzun menzil için daha büyük bir pil paketi seçeneğine sahip, makyajlı versiyonunu tanıttı.

MG ZS EV ilk olarak 2018'de sahneye çıktı ve rekabetçi fiyatları sayesinde hızla popüler oldu. Güncellenen model, elektrikli SUV'u Avrupalı alıcılar için daha da çekici kılmak amacıyla bu kasım ayında bayilere ulaşacak.

Tasarım açısından ZS EV, geleneksel motorla çalışan kardeşinin yeni LED farlarını ve stoplarını alıyor ancak onu daha da farklı kılan yeni bir ön tampon kullanıyor. Izgara tamamen yeni bir desenle kaplanırken yan hava girişleri daha küçük ve araca daha aerodinamik bir görünüm veriyor.

Değişiklikler arasında yeni jant tasarımları ve normal versiyonun dekoratif egzoz çıkışları olmayan biraz farklı bir arka tampon da yer alıyor. Kabinde, 10,1 inçlik dokunmatik ekran, yeni özellikler, uzaktan kumanda işlevleri ve daha fazla bağlantı seçeneği ile yeni MG iSMART bilgi-eğlence sistemini kullanıyor.

Görsel ve teknolojik güncellemeleri bir kenara bırakırsak en önemli değişiklik, 439 km WLTP menzili sunan yeni daha büyük 72 kWh pil takımı olmuş. 2022'de MG, 319 km menzil sunan daha küçük 51 kWh pil paketi ile daha ucuz bir versiyon sunacak. Makyajlı model ayrıca daha hızlı şarjı da destekliyor. Daha büyük 71 kW pilin tam şarjı, 100 kW hızlı şarj cihazında yalnızca 42 dakika veya standart 7 kW şarj cihazıyla yaklaşık 10 saat kadar sürüyor.

BİZE ULAŞIN