HABERLER

Karsan "Jest" Yaptı!

16.05.2013 Perşembe
KARSAN JEST YAPTI!

Ulaşımda Kentsel Dönüşüm sloganıyla toplu taşımacılık sistemlerindeki değişimleri takip etmek isteyen Karsan, ürün ailesinin en küçüğü olan “Jest”in tanıtımını Bursa’daki fabrikasında gerçekleştirdi.

Delikanlı Minibüs olarak tanımlanan aracı basına tanıtan , toplu taşımada minibüslerin öneminin devam edeceğine inanıyor. Kentsel dönüşüm geçiren şehirlerde, toplu taşımada da dönüşümün yaşandığını vurgulayan Karsan CEO'su Murat Selek basın toplantısında;"Kentsel dönüşüm geçiren şehirlerimizin taşımacılık ihtiyaçları da değişiyor. Bu dönüşüm farkındalığıyla Karsan, toplu taşımacılığa modern, çağdaş ürün ve hizmet çözümleri üretmeye talip. 5 m'den 18 m'ye uzanan geniş ürün gamımız, sektörde sahip olduğumuz tecrübe, dünya devleri tarafından onaylanmış yüksek kalitedeki üretim becerilerimiz, iş gücümüz ve bağımsız yapımızla bu rolü üstelenmek için yetkin ve hazır konumda. 47 yılı aşkın otomotiv tecrübesiyle yüzde 100 bağımsız sermaye yapısı sayesinde bugün altı farklı marka için üretim yapmakta olan Karsan kentlerde yaşanan bu dönüşüme çözüm ortağı olmaya hazır" dedi. Karsan yetkililerinin yaptığı açıklamalar ve bilgilendirmelerden sonra basına tanıtılan , getirdiği yenilikle minibüsçülerin ilgisini çekeceğe benziyor. Yüzde 70 yerli üretimle yapılan Jest'de 11 kişiden 15 kişiye kadar farklı oturma düzenleri sunulurken, park sensörü, geri görüş kamerası, klima gibi donanımlar da bulunuyor. 2.3 lt'lik 125 HP güç üreten 4 silindirli bir dizelle yola çıkan Jest maksimum 135 km/s hız yapabiliyor. Engelli vatandaşlarımıza da "Jest" yapan Karsan, minibüsü engellilerin rahat inip binmeleri için alçak tabanlı üretecek. Jest'in getirdiği bir diğer yenilik, minibüslerde ücretsiz internet erişiminin sunulacak olması. Vodafone ile yapılan ortaklıkla birlikte, yolcular minibüste bedava internete girebilecek. Minibüsün kullanma klavuzunu hem minibüsün şoförü hem de yolcular akıllı telefonlarından ücretsiz olarak indirebilecekler. Bu hafta bayilere gönderilecek olan Jest'in fiyatı 90.000 TL ile 105.000 TL arasında değişecek. Yüzde 30 ile 35 arası pazar payı hedefleyen Karsan, Jest'den senelik 2.000 ile 2.500 adet arasında üreteceğini açıkladı.

Karsan, engellilerin araca iniş-binişlerini kolaylaştıran bir rampa opsiyonu da sunuyor. Yolcular, inecekleri zaman kolaylıkla butona basabiliyorlar.

2012'de 583 milyon TL ciro elde eden Karsan, Jest modeliyle sadece Türkiye'yi değil, ekonomik daralma yaşayan ve otobüs kullanımı azalan Avrupa'yı da gözüne kestirdi.

kalan karakter 1000

AHMET AHMET

FİYATI PAHALIYSA DÜZENLEME YAPILMASI TAVSİYE EDİLİR FİYAT ÜZERİNDE AMA HERKES KENDİ ÜLKESİNİN MALINA DESTEK VERİRKEN BİZ NİYE FİYATI PAHALI DİYE YABANCI MARKALARA YÖNELİYORUZ BİRAZDA ÜLKEMİZ KAZANSIN MÜSADE EDİNDE

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.07.2015 23:26
ahmet ahmet

fiyat çok pahalı ve gereksiz alınmaz. o fiyata mercedes wv alınır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 16.06.2014 12:32
basamak basamak

arka taraftaki basamak işi bozuyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 12.06.2014 19:53
suat suat

bu arabanin dis yuzey kaportasini bizzat ben form veriyorum karsanin bu araba icin verdigi onem ve kalite super o yuzden alanlara hayirli olsun diyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır6
cevapla 19.11.2013 20:58
Tarık D Tarık D

araç hem alçak hem yüksek yolcular ferah bir yerde yolculuk yapıyor kabin tasarımını diğerlerine göre güzel yapmışlar yeni m2000den farkı süspansiyonu bence iş yapar bu araba

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 16.11.2013 17:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN