otohaber_logo
Haberler
Bodrum'da Off-Road festivali
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde 5 yıl önce oluşturulan Bodrum Off-Road Grubu, Avrupa ve Amerika'da çok popüler olan bu sporu Türkiye'de de bir çatı altında toplayarak uluslararası festival düzenleyecek.
Bodrum'da Off-Road festivali

Bodrum'da eski otomobil ralli yarışçısı evli ve iki çocuk babası 58 yaşındaki Rasim Fırat öncülüğünde 5 yıl önce 5 araç ile oluşturulan Bodrum Off-Road Grubu kısa zamanda popüler oldu. Bodrum Off-Road Grubu'nun (BODOFF) üye sayısı 2 binlere yaklaşırken araç sayısı da 80'i buldu.

Türkiye'de 2000'li yılların başında, modifiye edilmiş 4x4 araçlarla başlayan Off-Road tutkusu üzerine birçok grup ve kulübün kurulduğunu söyleyen BODOFF Lideri Rasim Fırat, 10 bine yakın Off-Road tutkununun her haftasonu yarış veya gösteri amaçlı geziler düzenlediğini belirtti. Kısa sürede bir federasyon çatısı altında toplanmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Fırat, "Öncelikli amacımız insanların normal araçlarla gidemediği yerlere Off-Road araçları ile çıkma heyecanını, macera tutkusu ve yeni yerleri keşfetme heyecanını tatmaları. Ancak amaç sadece bu heyecanı yaşamak değil, gittiğimiz yerlerde de çevre temizliği yaparak doğanın korunmasına büyük katkıda bulunuyoruz. Son derece doğal ortamlarda yapılan Off-Road'çuların hepsi bilinçli birer çevreci ve doğa tutkunu" dedi.

Bodrum'da kış aylarına hareketlilik getirmek amacıyla aralık sonu ve mart ayları arasında Türkiye'de ilk kez olmak üzere Uluslararası Bodrum Off-Road Festivali düzenleyeceklerini ifade eden Fırat, "Bodrum kış aylarında bu doğa sporu için muhteşem olanaklara sahip. İlçemizi tanıtarak kış aylarında hareketlilik getirecek bu festival, birçok televizyon kanalından da canlı yayınlanacak. Bu festivallerde düzenlenecek yarışmalarda genç ve yetenekli Off-Road yarışçıları yetiştireceğiz. Şu anda İstanbul Texxoff Kulubü'nden Emirhan Kutlu ve Anadolu Yakası Off-Road Kulübü'nden (AYDOFF) Fuat Bilgin uluslararası yarışmalarda başarı elde eden sporcularımız. Yeni ama büyük bir hızla tutkunu artan bu sporun Ege ve Akdeniz'de turizm amaçlı katkısı da büyük olacak" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Diğer Haberler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.