HABERLER

Kadınlar Evoque İster

30.04.2012 Pazartesi
KADINLAR EVOQUE İSTER

Kadınlar ve erkeklerin otomobil tercihleri genelde farklı olmuştur. COTY üyeleri Chevrolet Volt ve Opel Ampera’yı 2012’nin en iyileri olarak belirlerken kadın otomobil gazetecilerinin tercihi farklı oldu.

Yılın otomobili olabilmek markalar açısından çok önemli. Bunu COTY'de oy veren tek Türk gazeteci olan Ufuk Sandık'ın birinci olan modellere 0 puan vermesine bozulan marka yöneticilerinden de hatırlıyoruz. 12 ülkeden 20 kadın otomobil gazetecisinden oluşan jüri bu yıl 4 kategoride kadınların gözünde yılın otomobillerini belirledi. Farklı kriterlerle birlikte verilen oylamanın sonucunda en fazla oyu alan Range Rover Evoque olurken, ikincilik BMW 3 Serisi'nin ve üçüncülükse Audi Q3'ün oldu. İlk ödülün 2010 yılında Jaguar XJ'ye verildiği 'de 2011 yılı Citroen DS3 ve BMW 5 Serisi arasındaki rekabete sahne olmuş ve iki model de eşit puan alarak birinci seçilmişti. 4 kategoriden biri olan "aile otomobili"nde birincilik BMW 3 Serisi'nin olurken, lüks otomobil sınıfında yine birincilik Range Rover Evoque'un oldu. Spor otomobil kategorisinin kazananı Porsche 911 olurken yılın kadınlar gözünde en ekonomik otomobili Honda Civic oldu. Bu sayede "kadınlar hangi otomobili" sever sorusunu kendine soran erkekler için bir rehber niteliği taşıyan ödüller de bu yılki Paris Otomobil Fuarı'nda kazanan markalara verilecek.

İlki 2010 yılında düzenlenen Women's COTY'de, ilk birinci Jaguar XJ iken bu yıl zirvede Evoque var.

kalan karakter 1000

ali ali

evouqe dehşet bişi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.05.2012 11:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN